Abdülkadir Selvi: Erdoğan'ın istediği olmayacak!

Abdülkadir Selvi: Erdoğan'ın istediği olmayacak!
Abdülkadir Selvi: Erdoğan'ın istediği olmayacak!
Yeni Şafak gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi: AK Parti'nin seçim beyannamesi Erdoğan'ın istediği gibi, 'başkanlık' ağırlıklı olmayacak.

RADİKAL - Yeni Şafak gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, 2015 genel seçimi AK Parti seçim beyannamesine ilişkin iddialı bir yazı kaleme aldı.

Abdülkadir Selvi, 2015 genel seçimi AK Parti seçim beyannamesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istediği gibi olmayacağını açık açık yazdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin 2015 genel seçim kampanyasını 'başkanlık sistemi' üzerine kurmasını istiyordu ama 'başkanlık sistemi' beyannamede sadece bir bölüm olarak yer alacak. AK Parti’nin seçim beyannamesi başkanlık sistemi ağırlıklı olmayacak.

Abdülkadir Selvi'nin bugünkü yazısının ilgili kısmı şöyle:

BEYANNAME BAŞKANLIK AĞIRLIKLI OLMAYACAK

En çok merak edilen bölümlerden birisi, Başkanlık sistemi seçim beyannamesinde yer alacak mı? Başka bir perspektiften soracak olursam AK Parti’nin seçim beyannamesinin özü başkanlık sistemine mi dayanacak?

Seçim beyannamesinde başkanlık sistemi yer alacak. Bir bölüm olarak girilecek. Ancak yeni anayasa önerisinin içinde bir bölüm olarak. AK Parti’nin seçim beyannamesi başkanlık sistemi ağırlıklı olmayacak. Ancak yeni anayasa kapsamında AK Parti Türkiye ’ye başkanlık sistemini önerecek.

15 NİSAN'DA MİTİNGLER BAŞLIYOR

Peki seçim kampanyası ne zaman başlayacak? Milletvekili listeleri 7 Nisan tarihinde YSK’ya teslim edilecek. Ondan sonra tüm enerji seçim beyannamesi ve ardından gelecek olan seçim kampanyasına verilecek.

15 Nisan’dan sonra meydan mitinglerine başlanılacak. Ancak kampanyanın ağırlığı Mayıs ayında gerçekleşecek.

2011 seçimleri, ”Usta” vurgusu üzerine inşa edilmişti. Usta, Cumhurbaşkanı oldu. Peki 2015 seçimleri kimin üzerine inşa edilecek? Ahmet Davutoğlu’nun akademisyen kimliğinden esinlenerek, “Hoca” olabilir mi? Orasını bilmiyorum.


  http://www.radikal.com.tr/132187013218703

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  erdoğan mı kalacak ki? - zebda

  3-5 yıla erdoğan buyuk bir bunalıma girer..hiçbirşeyi kontrol edemiyecek ..etkisi azalacak ve sinir krize yaşayacak..selvi gibi gazetecilik taklidi yapanlar da bugunki gibi medyada cirit atamayacaklar... bir ülkede siyasi ve etik kalite düştü mü erdoğan ve selvi gibilerin etrafda dolanması cok doğaldır..ama sonunda akıl kazanır ..sağduyu galip çıkar..bu da kaliteyi getirir..uzun vadedeki olacak olan budur...

  ne fark eder - aharasa

  ha bir bölümünde olsun ha tamamında sonuçta tayyibin ona emrettiğini yapacaklar ve tayyibi her istediğini yapan, herşeye müdahale edebilecek bir yönetici haline getirecek. bu arada bu tarz haberlerle halk kandırılacak. bugün temelleri atılan faşist, baskıcı, acımasız devlet tam anlamıyla oluşturulmuş olacak..

  şık olur.. - user386125

  Selvi'nin dediği gibi olursa hoş olur. Ülke biraz soluk alır.