Abdullah Gül: Şu anda aktif siyasetin içerisinde olmayacağım

Abdullah Gül: Şu anda aktif siyasetin içerisinde olmayacağım
Abdullah Gül: Şu anda aktif siyasetin içerisinde olmayacağım
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AK Parti kurmaylarından kendisine yönelik olarak gelen "siyasete dönüş" çağrılarına ilişkin "Şu anda böyle bir düşüncem yok" dedi.

RADİKAL - 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AK Parti kurmaylarından kendisine yönelik olarak gelen "siyasete dönüş" çağrılarına dair "Şu anda böyle bir düşüncem yok, aktif siyasete katılmayı düşünmüyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, İstanbul 'da cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gül'e sorulan sorular ve verdiği yanıtlar şöyle:

Sayın hanımefendi Çankaya Köşkü'nden ayrılırken intifadayı ben başlatacağım demişti. Siyaseten önümüzdeki günlerde intifada başlatacak mısınız?

Çok güzel soru sordun bravo. Tebrik ederim seni.

Sizin siyasete dönmeniz konusunda açıklamalar yapıldı. Siz ne diyeceksiniz?

Bu konuda bir düşüncelerimi sizinle paylaşayım. Önce benimle ilgili söylenenler yazılanlar tamamen bilgim dışımda. Arkadaşlarla oturup konuşmuşluğumuz bu konularla ilgili söz konusu değil. Ayrıca cumhurbaşkanlığı sürem bitip ayrılırken, o gün de bu tip sorunlar sorulmuştu, aktif siyasetle ilgili. O günkü söylediklerim, bugün de benim için geçerlidir. Şu anda böyle bir düşüncem yok. Sorulduğunda da hep söyledim. Şüphesiz ki ben AK Parti 'nin kurucusuyum. Bundan sonra da bütün birikimimi devletim, milletim, halkım için şüphesiz vermeye devam edeceğim. Yoksa sadece bunları kendime saklayacak halim yoktur. Bunun için sadece siyasetin içinde olmak da gerekmiyor. Arkadaşlar sorumlulukları aldılar, devam ediyorlar, onların başarılı olmalarını istiyorum. Ben de yeri geldiğinde, üstüme düşenleri fikirlerimi paylaşarak yardımcı olmaya çalışırım. Tekrar söylemek istediğim şey bu tip sorulara daha önce nasıl cevap verdiysem bugün de cevabım o şekilde: Şu anda aktif siyasetin içerisinde olmayacağım.