'Abdullah Gül yeni parti kuruyor'

'Abdullah Gül yeni parti kuruyor'
'Abdullah Gül yeni parti kuruyor'
Abdullah Gül'ün eski danışmanı olan Yeni Çağ gazetesi yazarı ve Ankara temsilcisi Ahmet Takan köşe yazısında Abdullah Gül'ün parti kurma çalışmaları yürüttüğünü ve 2019 Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olacağını ifade etti.

RADİKAL - Abdullah Gül'ün eski danışmanı olan Yeni Çağ gazetesi yazarı ve Ankara temsilcisi Ahmet Takan bugün yayımlanan köşe yazısında Abdullah Gül'ün yeni bir siyasi parti kurulması için harekete geçtiğini ifade etti. Yazısına, "Bu yazı Ankara’da Bakanlar Kurulu toplantısı devam ederken kaleme alınmıştır" notuyla başlayan Takan, Gül'ün savaşarak siyaset yapmayacağını ifade ederek, "Hele Erdoğan’a karşı asla ve kat'a. Sorunun yanıtına geçelim. Ne Hayrunnisa Gül ne de Abdullah Gül aktif siyaset hırslarından vazgeçmiş değiller" dedi.

'PARTİ PROGRAMINA AKP 'NİN YAPAMADIKLARINI YAZIN'

Gül'ün, yeni parti için Ali Babacan, Taner Yıldız ve Hüseyin Çelik gibi isimlere görev verdiğini; Arınç'ın da yeni parti çalışmalarına destek verdiğini ifade eden Takan yazısında, "TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in de bu oluşum içinde yer aldığı iddia ediliyor. Yeni parti çalışmalarında AKP’nin kuruluşuna benzer metotlar uygulanıyor. Kanaat önderleri ve yeni teşkilatlanma için belirlenen tüm isimlerle bire bir özel görüşmeler yapılıyor. Görüşmeler tutanak altına alınıyor. Görüşülen şahıslara, yeni parti programı, Türkiye ’nin sorunları, çözüm süreci, başkanlık sistemi tartışmaları, dış politika gibi belli alanlarda sorular soruluyor. Düşünceler not ediliyor. Konuyla ilgili bilgi aldığım kaynağım, parti programının yazım aşamasına bile geldiğini ileri sürdü, Gül’ün, 'Parti programına bugüne kadar Erdoğan’ın yaptıklarının tersini ve AKP’nin yapamadıklarını yazın' talimatını verdiğini iddia etti" dedi.

'GÜL 2019’DA CUMHURBAŞKANLIĞINA ADAY'

Gül’ün yeni partiye genel başkanlık edip etmeyeceğinin henüz netleşmediğini ifade eten Takan, "Kesin olan bir şey var; Gül’ün 2019’da Cumhurbaşkanlığına aday olacağı hesapları.
Söz konusu tabloda durumu en sıkışık olan 'Başbakan' Ahmet Davutoğlu. Kendisine yakın kaynaklar Davutoğlu’nun, 'Sen kalk o koltuğa ben oturayım diyor Abdullah Gül. Böyle şey olur mu?' diyerek tepki gösterdiğini ifade ediyor" dedi.


  http://www.radikal.com.tr/132025313202537

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  taşların yerine oturması - user1002376

  Türkiye de demokratik düzene ait taşlar yerinden oynamış ve yargı, siyasi baskı altında tarafsızlığını yitirmiştir. Sorumluluk almak gerek ve ben bunu tarihi bir misyon olarak görüyorum.

  niye aptal bir yalan? - radi11

  (diger butun nedenleri bir kenara koyalim) en basta, Gulunun buna cesaret yetmez. Tayyipp baba orda durdukca!!

  bunlar maşuka gibi - A.D

  apdullah gül ve akp nin bütün ekibi önce refah yolda,sonra fazilette daha sonra akp idiler.Gül daha önçe erbakanla birlikte adı kayıp tirilyon davası ve bosna için toplanan paraların buharlaştırılmasında adı en önde geçenlerden biri idi.erbakanın nitelikli dolandırıçılıktan sabıkası vardı. tabi bütün bu adamlar yolsuzluk batağının içine dibine kadar batmış adamlar.şimdi akp nin son kullanım tarihi geçtiği için yolsuzluk ve yağma düzenini yeni kuraçakları partise devam ettireçeklerdir.parti yeni olabilir ama yrütenler hep aynı isimler.

  Hayırlı olsun - user771112

  Gül ve çevresindekiler yolsuzluk ve rüşvet olaylarına karışmadılar. İsimleri yolsuzluk olaylarında geçmedi. Artık AKP yolsuzluk, rüşvet, istismar, yanlış politikalar, hukuksuzluk, tek adam zihniyeti, haksızlık larla anılan bir parti olarak son kullanma tarihine yaklaştı. Millet in uyanması ve gereğini yapması gerek.

  ayrıca bu haber ya yanlış ya da bilerek yazılmış yalan haberdir. - hamzaakyol

  Çünkü gül, özellikle şu aşamada, böyle bir girişimde bulunmaz, bulunamaz. şartlar değişirse gülün kararı da tabii ki değişir. onun için bu haber ya yanlış haberdir ya da özellikle AKP'nin bölünmesine suçlu aranıyordur ve gül bu nedenle hedef seçilmiştir.

  Yanlış haber, gül değil, erdoğan yeni parti kurduracak. - hamzaakyol

  kulislerde neler konuşuluyor bilmiyorum. ancak erdoğanın, ilk başka merkez bankası başkanını eleştirmesi, sonra ona destek olanları eleştirip vatan hainliği ile suçlaması, buna rağmen de bu ağır suçlamaya muhatap olanların bütün bu suçlamalara rağmen istifa etmemesi ya da görevden alınmaması akp içinde bir çatışmayı ortaya koymuştu. ayrıca erdoğanın başkanlık için oy istemesine rağmen akp hükümetinin bu konuda herhangi bir söylem içine girmemesi ve en son erdoğanın çözüm süreci ile ilgili eleştirileri akp içindeki çatlağın ve gruplaşmanın zaten göstergesiydi. Arınçın "sen işine bak. sorumluluk hükümetin" mealindeki açıklamaları bu çatlağı hem biraz daha artırdı hem de daha görünür kıldı. en son arınç-gökçek atışması ise bu çatlağın artık geri dönülemez noktada olduğunu gösterdi. Şimdi bütün kavgalar, milletvekili adaylarını belirleme noktasında olacaktır. eğer erdoğanın istediği adaylar listeye eklenmez ise bu durumda erdoğan, seçimlerden sonra yeni parti kurduracaktır yok eğer erdoğanın istedikleri aday olursa bu durumda erdoğan zaten diğerlerini tasfiye edecektir. gülün parti kurması ancak o zaman gündeme gelebilir. ancak her halikarda seçimlerden sonra en az 1 yeni parti olacaktır.

  utanmadan yalan - radi11

  evet karistirmak icin yalan