Abdullah Gül'den Ahmet Hakan açıklaması

Abdullah Gül'den Ahmet Hakan açıklaması
Abdullah Gül'den Ahmet Hakan açıklaması
Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'a yönelik saldırıyla ilgili 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den açıklama geldi...

RADİKAL - 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'a yönelik saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada; "Gazetelere, gazetecilere fiili ve sözlü saldırıları yanlış bulurum. Bunlara bir son verilmeli ve çok kesin tavır konulması lazım. Bunu yapanlar cezalandırılsın" dedi. 

Saldırıdan sonra Ahmet Hakan'a yakın koruma

Ahmet Hakan'a saldırı için hangi gazete ne dedi?

Başbakan Davutoğlu: Ahmet Hakan'a saldırıyı kınıyorum

'Türkiye bu tehdit ve şiddet dilinden kurtulsun'

Kayseri'de kendi adını taşıyan üniversitesinin akademik yıl açılış töreni için Kayseri'ye giden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Erkilet Havaalanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.  Gül, hürriyet yazarı Ahmet Hakan'a yapılan saldırıyla ilgili soruya " Genel olarak basınla ilgili bir olumsuzluğun olduğu bir gerçek. Bunun hemen değişmesi gerekir. Bu Türkiye'ye yakışmayan bir durum. Sanki böyle bir kültür gelişiyor. Bunu doğrusu çok tehlikeli bulurum. Dolaysıyla çok kesin talimatların verilip,bu şeyin geçmesi lazım. Geçmişte de bu tür olayları Türkiye yaşamıştır. Bu günki dönemde böyle bir şey düşünülemez. Doğrusu bir gazeteye , gazeteciye saldırı , bu fiili olur. Sözlü olur, başka türlü olur. Ama bunların hiç biri tasvip edilmez. Bunların hepsi çok yanlış. Ümit ediyorum ki bunlara bir son verilir. Onun içinde çok kesin bir tavır koymak gerekiyor. Bu tür yanlışlara, talimatlar verilmesi gerekiyor. Bu işleri yapanlar mutlaka cezalandırılmalı ve herkes daha dikkatli olmalıdır" yanıtı verdi.

SEÇİM SANDIKLARININ TAŞINMASI 

11. Cumhurbaşkanı Gül, sandık taşınması ve secim güvenliğiyle ilgili bir başka soruya da " Seçim güvenliğiyle ilgili hükümetler gerekli tedbirleri alır. Türkiye'de seçimler şu ana kadar en temiz şekilde yapıldı. Bu kezde en güvenli şekilde yapılacağını tahmin ediyorum. Tabii ki gerçekçi de, realist te olmak gerekir. Bazı şehirlerimizde, bölgelerimizde sıkıntılar var. Dolaysıyla oralarda daha fazla tehsid alınmalıdır. Bu tedbirleri de Türkiye alacak güçtedir" şeklinde yanıtladı.

DHA