Abdullah Gül'den AK Parti sürprizi gelecek mi?

Abdullah Gül'den AK Parti sürprizi gelecek mi?
Abdullah Gül'den AK Parti sürprizi gelecek mi?
Abdullah Gül'ün, İstanbul'da 30 Mayıs günü düzenlenecek büyük 'Fetih Şöleni' töreni için büyük bir sürpriz yapacağı iddia edildi.

RADİKAL - Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, İstanbul ’da 30 Mayıs günü İstanbul’un Fethi’ni anmak için düzenlenecek törende sürprizleri olduğu iddia edildi.

GÜL YENİKAPI'YA GELECEK Mİ? 

Habertürk'ten Muharrem Sarıkaya'nın bugünkü yazısında kaleme aldığı ve "AK Parti yönetimi ve Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilişkisinin iyi olduğunu bildiğim bir tanıdık" diyerek kaynaklandırdığı bir iddiayı dillendirerek, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 30 Mayıs günü İstanbul-Yenikapı'da düzenlenecek 'Fetih Şöleni'ne katılacağı duyumunu aldığını yazdı.

Sarıkaya, bu bilgiyi aldığı kaynağının konuyla ilgili "12. Cumhurbaşkanı’mız Erdoğan ile 11. Cumhurbaşkanı’mız Gül’ü, Başbakan Yardımcımız Bülent Ağabey’i (Arınç), partinin kuruluşunda bulunmuş herkesi otobüsün üzerinde el ele görürseniz şaşırmayın..." dediğini, ayrıca 'bu konuda her hazırlığın yapıldığını, böyle bir görüntünün, AK Parti ’nin son dönem bazı nedenlerle yıpranan imajına olumlu katkı sağlayacağını' söylediğini kaydetti. 

FETİH ŞÖLENİ NEDEN 30 MAYIS'TA?

Sarıkaya, ayrıca AK Parti'ye yakın bu ismin, her yıl 29 Mayıs’ta düzenlenen Fetih programlarının bu sene 30'una denk getirilmesini ise, "bu yıl cumartesiye denk gelmesi" sebebinden kaynaklandığını söylediğini de belirtti.

AK PARTİ'YE YAKIN BİR BAŞKA İSİM DAHA DOĞRULADI AMA...

Sarıkaya, akşam saatlerinde benzer söylemi, AK Parti yönetimine yakın başka bir isimden daha duyduğunu, bu ismin de 'Gül’ün mitingde olacağını' ileri sürerek, “2001’de partinin kurulduğu günlerdeki gibi bir görüntü verecekler; el ele tutuşup aralarında sorun olmadan birlikte yürüdüklerini cümle âleme gösterecekler...” dediğini yazdı.

GÜL'ÜN DANIŞMANI NE DEDİ?

Sarıkaya, "Gül’ün, destek vermekle birlikte Cumhurbaşkanı seçildiği günden bu yana partisinin herhangi bir aktivitesine katılmadığını anımsattığını" ve “Katılacağından emin misiniz?” diye sorduğunu, buna karşılık “Ben olması için uğraşıyorum en azından” yanıtını aldığını ifade etti.

Sarıkaya, Gül’ün özel kalemini arayıp Yenikapı programına katılıp katılmayacağını sorduğunu, bu kez de “Bizim programımızda şu an gözükmüyor” yanıtını aldığını, emin olabilmek adına bir başka 'Gül’e yakınlığını bildiği bir dostu'yla yaptığı görüşmede aynı konuyu hatırlattığında “Oraya gidip bugüne kadar ortaya koyduğu herkesin takdirini alaşağı edeceğini mi sanıyorsunuz?” tepkisini aldığını belirtti.


  http://www.radikal.com.tr/136593813659382

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yaw he heeee - efeg27

  Gül yada Arınç siyasi olarak kendilerini bitirdiler, buna engel olmak için parmaklarını dahi oynatmadılar. Ellerinde kala kala devlet adamı diye saygı gösterdikleri durum kaldı, öyle bir şey yaparlasa onuda yitireceklerdir, ayrıca herkes biliyorki onlar orda figurancılıktan öteye geçemezler. Bu yüzden gideceklerini sanmam, gerçi Arınç özgül ağırlığını sıfırlamış olduğundan her şeyi yapar. Aklıma geldi A.Şener de davet edilmiş mi ??? :)

  bu mu surpriz? - radi11

  neresi surpriz, Gul'un yapageldigi noterlik ve Sems-I ask degil mi?