Abdullah Gül'den, 'hükümet' daveti

Abdullah Gül'den, 'hükümet' daveti
Abdullah Gül'den, 'hükümet' daveti
7 Haziran seçimleri sonucunda ortaya çıkan tabloda, gözlerin bir kez daha çevrildiği Abdullah Gül, görüşlerini açıkladı.

RADİKAL - Kısa süre önce bir vakıf kuran ve çalışmalarına burada devam eden eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül, seçimleri yakından takip etti.

Hürriyet gazetesinden Deniz Zeyrek'e konuşan seçim sonuçları açıklandıktan sonra AK Partililerle görüşmediğini belirten Abdullah Gül, şöyle konuştu:

ANNE GİBİ

“Meşgul olurlar diye arkadaşları seçim günü, sonuçlar açıklanmadan aramıştım. Seçimler sonuçlandı. ‘Milletin iradesi tecelli eder’ demiştik, etti. Herkes millet iradesine saygı duyacak, yapılan açıklamalardan anlıyoruz ki herkes zaten duyuyor... Sonuçları panik yapmadan, sağduyulu bir şekilde değerlendirmeliyiz. Nihayetinde çok partili bir sistemde yaşıyoruz. Bu tür sonuçlar her zaman çıkar. Geçmişte de çok yaşandı. Herkes çok çalıştı, çok yoruldu. Beraberce bir hükümet kurmayı denemek lazım. Seçim kolay bir şey değil. Memleketin nasıl yönetileceği konusuna bir annenin çocuğuna yaklaştığı gibi yaklaşmak lazım. Yani ülkenin annesi gibi... Olgun bir şekilde.”

Davutoğlu'nun seçimi: Koalisyon mu, erken seçim mi?

Ezgi Başaran yazdı. "CHP'den HDP'ye giden 'emanet' ne kadar, buyrun bu kadar"

Murat Yetkin yazdı. "CHP'nin AKP ile koalisyon şartı"