Abdullah Gül'den Kadir Topbaş'a sürpriz ziyaret

Abdullah Gül'den Kadir Topbaş'a sürpriz ziyaret
Abdullah Gül'den Kadir Topbaş'a sürpriz ziyaret
11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Kadir Topbaş'a sürpriz bir ziyarette bulundu.

İSTANBUL - Fatih Saraçhane’de bulunan Başkanlık Sarayı’na korumaları eşliğinde gelen Abdullah Gül’ü, Kadir Topbaş ve İBB Başkanvekili Göksel Gümüşdağ kapıda karşıladı.

Gül’ün ziyareti öncesinde, girişe İBB’deki resmi temaslar sırasında konukların geçişi için kullanılan mavi halı serildi, güvenlik önlemleri artırıldı.  Gül ve Topbaş, İBB binası girişinde yer alan 2010 yılı Avrupa Kültür Başkenti ilan edilen İstanbul’un tanıttım kampanyası için fotoğraf sanatçısı Rainer Stratmann’ın 30 farklı kareyi birleştirerek oluşturduğu tarihi yarımada panaroması önünde, İstanbul üzerine sohbet etti. Gazetecilerin ricası üzerine, Topbaş ve Gül basın mensuplarına panaroma önünde poz verdi. Gül, panaromadaki İstanbul siluetinin önünde “Gerçek İstanbul buö dedi. Daha sonra Topbaş ve Gül, başkanlık makamına geçti.

Çıkışta basın mensuplarına görüşmenin içeriğine ilişkin bilgi veren eski Cumhurbaşkanı Gül, “İstanbul'a geldikten sonra Vali Bey'i bir kere ziyaret etmiştim. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı da ziyaret etmeyi arzu ediyordum. Bugüne denk geldi. Artık İstanbullu olduğumuza göre, onun mıntıkasındayız" diye konuştu.

(Ezgi ÇAPA / DHA)