Abdullah Gül'den taziye mesajı

Abdullah Gül'den taziye mesajı
Abdullah Gül'den taziye mesajı
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz-el Suud için başsağlığı mesajı yayımladı

RADİKAL - 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, tedavi gördüğü hastanede bu sabaha karşı vefat eden Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz-el Suud için başsağlığı mesajı yayımladı. 

Gül'e ait resmi siteden yayımlanan mesajda şu ifadeler yer aldı: 

"Suudi Arabistan Kralı aziz kardeşim Abdullah bin Abdulaziz Al Saud'un vefatını derin teessürle öğrendim. Bir hafta önce Suudi Arabistan Veliaht Prensi Salman bin Abdülaziz el-Suud'la telefonda görüşmüş, bir süredir hastanede tedavi görmekte olan Kral Abdullah bin Abdülaziz'in sağlık durumu hakkında bilgi almış ve geçmiş olsun dileklerini iletmiştim.
Merhuma Allah'tan rahmet diliyor, kederli ailesi ile dost ve kardeş Suudi Arabistan halkına en derin taziyelerimi ve sabır dileklerimi iletiyorum. Kral Abdullah'la çok yakın bir dostluğumuz ve ilişkilerimiz vardı. Cumhurbaşkanlığı'na seçilmemin ardından bizzat Türkiye 'ye gelerek beni tebrik etmişti. Karşılıklı ziyaretlerimiz ile ilişkilerimize yeni bir ivme kazandırdık ve stratejik seviyeye getirdik. Gayet samimi şekilde geçen görüşmelerimizde İslam dünyasının meselelerini, bölgesel konuları ve ikili ilişkilerimizi teferruatlı şekilde ele aldık. Birbirimizi en üst düzeyli devlet nişanı ile onore ettik. Türkiye'ye ve Türk halkına her zaman büyük bir sevgi ve muhabbet besledi. İstisnai uygulamalar yaparak pek çok ülkeyle yapmadıkları siyasi , ekonomik ve çeşitli diğer alanlardaki anlaşmaları ülkemizle imzaladılar. Ülkemize olan hayranlığını ve sevgisini yakından bildiğim Kral Abdullah'a bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun."  (DHA)