Acil serviste 'olağanüstü hal'

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde tedavi altında bulunan tutuklu YYÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın için alınan güvenlik önlemleri, üst seviyeye çıkarıldı.

VAN - Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde tedavi altında bulunan tutuklu YYÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın için alınan güvenlik önlemleri, üst seviyeye çıkarıldı. 25 milyon dolarlık tıbbi cihaz alımında yolsuzluk iddiasıyla tutuklanan Aşkın için acil serviste askerlerin yanı sıra hastane özel güvenlik görevlileri de nöbet tutmaya başladı. Acil servis girişine bakan odanın önüne park edilmesi, rektörün tutulduğu odanın altında durulması yasak. Acil servis girişinde çatı yapımında çalışan işçiler üzerleri arandıktan sonra işe koyuluyor. Bölge güvenlik şeridi ve levhalarla kapatılırken, yetkililer Aşkın'ın duruşmalara girip çıkarken bazı kesimlerce tepkiyle karşılandığını, önlemlerin bunun için alındığını söyledi.
13 Kasım gününden bu yana hastanede tedavisi süren Rektör Aşkın'ın kalbine giden tıkalı damarına stent takılmıştı. Ciddi ruhsal sorunlar yaşadığı da açıklanan Aşkın, son günlerde sıkı güvenlik önlemleri altında boşaltılan koridorda doktorlar eşliğinde yaklaşık 10 metre mesafede yürüyüş yapmaya başladı.