Adalet Bakanı Bozdağ: Demirtaş'ın açıklamaları suç

Adalet Bakanı Bozdağ: Demirtaş'ın açıklamaları suç
Adalet Bakanı Bozdağ: Demirtaş'ın açıklamaları suç
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın DTK toplantısında yaptığı açıklamaya Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan çok sert tepki geldi.

RADİKAL - Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın PKK'nın sözcülüğüne soyunduğunu öne sürdü. Demirtaş'ın açıklamalarının yok hükmünde olduğunu savunan Bozdağ, Demirtaş'ın PKK'nın hedeflerini açık ve net ifade ettiğini söyledi.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Bozdağ, şu mesajları yayımladı:

"HDP Eşbaşkanı Demirtaş; hendek, barikat, tuzak, mayın, bomba, silah, bölücü teröristler ve terör örgütünün sözcülüğüne soyunmuştur. Demirtaş, bölücü terör örgütünün bölücü hedeflerini açık ve net ifade etmiştir. Bu açıklamalar, ihanettir, suçtur ve yok hükmündedir. Demirtaş, hür demokratik zeminde parlementoda siyaset yerine kirli terör siyasetine sahip çıkmış, bölücülüğünü açıkça itiraf etmiştir. Türkiye'nin bölünmez bütünlüğü, bölücü terör örgütüne, bütün hainlere ve onları kullanan ağababalarına rağmen korunmuştur korunacaktır. Bölücü terör örgütü ve onların destekçileri, değil yüz yıl yüzlerce yıl geçse de bu amaçlarına ulaşamayacaktır.

Türkler ve Kürtler arasında bin yıldan fazladır süren kardeşlik hukuku, tarih ve kader birliği, her türlü ayrılıkçılığın panzehiridir. Onlarca senedir Türklerle Kürtler arasında kardeş kavgası çıkartmayı başaramayan bölücü terör örgütü, bundan sonrada başaramayacaktır. Bölücü terör örgütü ve destekçileri bilmeli ki; bin yıllık Türk-Kürt kardeşliğini, hiç bir güç yok edememiştir/edemeyecektir de..."
DHA