Adalet Bakanı Bozdağ: Demirtaş'ın açıklamaları suç

Adalet Bakanı Bozdağ: Demirtaş'ın açıklamaları suç
Adalet Bakanı Bozdağ: Demirtaş'ın açıklamaları suç
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın DTK toplantısında yaptığı açıklamaya Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan çok sert tepki geldi.

RADİKAL - Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın PKK'nın sözcülüğüne soyunduğunu öne sürdü. Demirtaş'ın açıklamalarının yok hükmünde olduğunu savunan Bozdağ, Demirtaş'ın PKK'nın hedeflerini açık ve net ifade ettiğini söyledi.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Bozdağ, şu mesajları yayımladı:

"HDP Eşbaşkanı Demirtaş; hendek, barikat, tuzak, mayın, bomba, silah, bölücü teröristler ve terör örgütünün sözcülüğüne soyunmuştur. Demirtaş, bölücü terör örgütünün bölücü hedeflerini açık ve net ifade etmiştir. Bu açıklamalar, ihanettir, suçtur ve yok hükmündedir. Demirtaş, hür demokratik zeminde parlementoda siyaset yerine kirli terör siyasetine sahip çıkmış, bölücülüğünü açıkça itiraf etmiştir. Türkiye'nin bölünmez bütünlüğü, bölücü terör örgütüne, bütün hainlere ve onları kullanan ağababalarına rağmen korunmuştur korunacaktır. Bölücü terör örgütü ve onların destekçileri, değil yüz yıl yüzlerce yıl geçse de bu amaçlarına ulaşamayacaktır.

Türkler ve Kürtler arasında bin yıldan fazladır süren kardeşlik hukuku, tarih ve kader birliği, her türlü ayrılıkçılığın panzehiridir. Onlarca senedir Türklerle Kürtler arasında kardeş kavgası çıkartmayı başaramayan bölücü terör örgütü, bundan sonrada başaramayacaktır. Bölücü terör örgütü ve destekçileri bilmeli ki; bin yıllık Türk-Kürt kardeşliğini, hiç bir güç yok edememiştir/edemeyecektir de..."
DHA


  http://www.radikal.com.tr/149594914959494

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Olmaz - denizol

  Sen dersen suç olmaz. Suç olması için saraydan bir açıklama yapılması gerekir.

  - sofronitsky

  Bunları diyen suç işlemiş de "parlamenter sistem rafa fiilen rafa kalkmıştır" diyen ne yapmış peki?

  - Baran

  Hukuktaki bu hız ve hassasiyeti alkışlamak isterdim. Ankara,suruç,diyarbakır, tahir elçi,cizre olaylarında da görebilseydik eğer

  Yalan - Gılgameş

  Binlerce yıllık Türk Kürt kardeşliği. Bu kelimelerin yazdığınız diğer her şeyle nasıl da çeliştiğini anlama kabiliyetinden yoksunuz. Arkasında durduğunuz gücün nasıl bir şey olduğunu yakında anlayacaksınız. O zaman sakın ola ki kardeşlikten bahsetmeyesiniz. Nasıl bir tüccar olduğunuzu yüzünüze vuracağız o zaman.