Adalet Bakanı: Hakan Fidan'ın istifası kabul edilmiş mi?

Adalet Bakanı: Hakan Fidan'ın istifası kabul edilmiş mi?
Adalet Bakanı: Hakan Fidan'ın istifası kabul edilmiş mi?
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a rağmen milletvekili adaylığı için görevini bıraktığı öne sürülen MİT Müsteşarı Hakan Fidan'la ilgili Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan "İstifa etti de istifası kabul edilmiş mi?" yorumu geldi.

RADİKAL - AK Parti Grup toplantısından sonra MİT Müsteşarı Hakan Fidan’la ilgili bir soruya Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan çok anlamlı bir yanıt geldi.

Bakan Bozdağ, Başbakan Davutoğlu’nun Meclis’teki odasına geçerek bir süre Başbakanla görüştü. Çıkışında gazeteciler, "Çözüm süreci toplantısına Hakan Fidan da katılacak mı? Biliyorsunuz istifa etti" sorusuna Bakan Bozdağ, "İstifa etti de istifası kabul edilmiş mi? Ben de bilmiyorum" diye yanıt verdi.

BAŞBAKANLIK KAYNAKLARI: İSTİFA AKŞAM SAATLERİNDE KABUL EDİLECEK

Başbakanlık Kaynakları ise Davutoğlu başkanlığındaki Çözüm Süreci toplantısının saat 14.30’da başlayacağını, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın istifasının ise henüz kabul edilmediğini, akşam saatlerinde istifanın yürürlüğe gireceğini anımsattılar.

CHP'li Tanrıkulu: Birçok kirli işin içinde MİT vardı

Aynı kaynaklar, "Sayın Hakan Fidan akşam saatlerine kadar görevinin başında olduğu için tabii ki biraz sonra başlayacak toplantıya katılacak" değerlendirmesini yaptılar.

YENİ BAŞKANLARA TEBRİK
Anayasa Mahkemesi Başkanlığına seçilen Zühtü Arslan'ı tebrik eden Bekir Bozdağ, "Anayasa Mahkemesi'nin başında, anayasa hukuku profesörü bir hocamız görev yapacaktır. Zühtü Arslan Bey geçmişi itibariyle çok başarılı bir bilim adamı. Anayasa Mahkemesi tecrübesi de var. Ülkemiz için hukukumuz için faydalı hizmetler yapacağına yürekten inanıyorum" dedi.

"HAŞİM KILIÇ BEYEFENDİ İLE DE İYİ ÇALIŞTIK BEĞENMEDİĞİMİZ KARARLARIN SAYISI DAHA AZ"

Bozdağ, "Zühtü Arslan ile Haşim Kılıç'la çalıştığınızdan daha rahat bir şekilde çalışabileceğinize inanıyor musunuz?" sorusuna, "Biz Haşim Kılıç Beyefendi ile de iyi çalıştık. Belki bir yıl içerisinde bir takım şeyler oldu ama baktığınızda Haşim Kılıç'la da iyi çalıştık. Bugüne kadar verdiği kararlar ortada. Bizim eleştirdiğimiz pek çok karar oldu. Bizim eleştirilerimiz de ortadadır. Ama bir insanı değerlendirirken sadece eleştirilen konularla ilgili değil, takdir edilen konularla beraber değerlendirmekte fayda var. Haşim Kılıç da Başkanlık, Başkanvekilliği ve üyelik yaptığı süre içerisinde ki toplam 25 yıl yapıyor, pek çok önemli kararlara imza atmıştır. Bizim beğenmediğimiz kararlar var, takdir ettiğimiz kararlar var. Beğenmediğimiz kararların sayısı daha az" diye yanıt verdi. Haşim Kılıç'ın kendisini en çok ‘darbeci’ eleştirisinin üzdüğünü açıklamasına Bozdağ, "Sayın Kılıç'ın kendi şahsi değerlendirmeleri hakkında 'niye böyle dedi?' demek benim işim değil. O kendi açısından olayı nasıl değerlendiriyorsa öyle ifade ediyor" diye konuştu.

"İSMAİL RÜŞTÜ CİRİT YARGITAY'A, HUKUK SİSTEMİMİZE HİZMET EDECEĞİNE YÜREKTEN İNANIYORUM"

Yargıtay Başkanlığı'na seçilen İsmail Rüştü Cirit'i de tebrik eden Bozdağ, "Görev süresi içinde Yargıtay'a, hukuk sistemimize hizmet edeceğine, faydalı olacağına yürekten inanıyorum" dedi.

"İÇ GÜVENLİK PAKETİ KOMİSYONDAN GEÇTİĞİ GİBİ YASALAŞACAK"
İç Güvenlik Paketi ile ilgili Bozdağ, "Şu anda Grup Başkanvekili arkadaşlarımız ile görüşme yapmış değilim, ertelenme sebebini bilmiyorum ama İç Güvenlik Paketi'nin Meclis kapanmadan önce yasalaşacağını biliyorum. Benim İç Güvenlik Paketi'nin detayları üzerinde bir değerlendirme yapmam doğru olmaz. İçişleri Bakanımız yasayı takip ediyor. Benim bildiğim, yasada bir değişiklik yok. Komisyondan geçtiği gibi yasalaşacak. Yeni bir gelişme varsa ondan da haberim yok."


  http://www.radikal.com.tr/129046712904672

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  NE YAPTIN HAKAN FIDAN! - Equalizer001

  RADIKAL: MİT Müsteşarı Hakan Fidan'la ilgili Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan "İstifa etti de istifası kabul edilmiş mi?" yorumu geldi. Sen neymissin Hakan Fidan! MIT Mustesarligindan istifa etmekle AKP de Danismanlarin ve Bakanlarin uykularini kacirttin. Herkes Fidan Koltugumu kapacak korkusu ile yatip, istifasi Kabul edildi mi (?) meraki ile uyaniyor. Korkmakta haksiz da sayilmazlar. Ben de Bakan olsaydim Ast-Subayliktan MIT Mustesarligina yukselmis super zekaya ve akil almaz irade gucune sahip Hakan Fidan?in politikaya girmesini asla istemez, CumhurBaskanina ve AKP?nin agir abilerine MIT Mustesari?nin politikya girmesinin sakinclarini anlatan e-mailler atardim . Hele Savunma Bakani isem endisem iki kat artar gozlerime uyku girmez olurdu.

  Hakan Fidan istifa Bekir Bozdağ ...balçovalı - balçovalı

  İstifa, tek taraflı bir irade beyanıdır. İstifa dilekçesi veren memur,30 gün cevap bekler , sonra kendiliğinden işini terkeder.Sayın Bakan bunu bilmiyor mu ? Kaldı ki beklenen 30 gün cevap süresi, bazı durumlarda sadece Asker kişiler içindir.