Adam mı öldürdüm, bir şey mi çaldım!

Adam mı öldürdüm, bir şey mi çaldım!
Adam mı öldürdüm, bir şey mi çaldım!
Haber: SELÇUK ŞENYÜZ / Arşivi
ÜMİT ÇETİN / Arşivi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’nun, “Yurtdışında hesabı var” iddialarına Siirt mitinginde yanıt verdi. Erdoğan, “Sende zerre kadar karakter varsa, senin cibiliyetin düzgünse, vicdanın varsa bu hesaplar hangi bankalardaysa bu hesapları çıkart. Hesaplardan çıkan parayı, sen fakirsin ya sana vereceğim” dedi. Erdoğan, şunları söyledi:
DAMADA SAHİP ÇIKTINIZ: Milletine tepeden bakan, mesafe koyan devlet son bulmuştur. Ceberut değil vatandaşı ile kucaklaşan devlet. Siz ne derseniz o olacak. Damadınıza sahip çıktığınız için Allah sizden razı olsun. Ben bu meydandan Pınarhisar’a gittim. Ne yaptım? Adam mı öldürdüm, bir şeyler mi çaldım. Şiir okudum. Bu devir kapandı yeni bir devir açıldı. Eski Türkiye’de türkülere, klavyelere yasak vardı. Yasaklar, duvarlar, acılar vardı. Bunları kim kaldırdı yaa. Biz kaldırdık. Yeni Türkiye’de silah değil siyaset var, dağa çıkan değil kendi memleketinde üniversiteye giden var. Çözüm sürecini siz istediniz, sahip çıktınız. Bu sürecin sürmesi için sizden yardım istiyorum.
AĞAÇ BAHANE GERİSİ ŞAHANE: Bu süreç birilerini çok rahatsız etti. Güçlenen yeni Türkiye rahatsız etti. 17, 25 Aralık ile yeni Türkiye’ye sabotaj düzenlediler. Gezi eylemlerinde ağaç bahaneydi gerisi şahaneydi. Sandığa gitmiyorsan halka saygısızsın. 17 Aralık’ta da yolsuzluk bahaneydi. Hiçbir yolsuzluk girişimine hangi boyutta olursa olsun izin vermeyiz, boyun eğmeyiz.
SİZİN KUMAŞINIZ UYMAZ: CHP, MHP , BDP, Pensilvanya bir oldu.
Sizin kumaşınız uymaz nasıl oldu bu iş. Bunlar yolsuzluk peşinde koşmuyorlar, milli iradenin peşindeler. Sandık dışında bir yol arıyorlar. Sokaklardan umut arıyorlar. Anarşistlerle sokakları
karıştırıyorlar. Biz, bu ihanet çetesinden hesap soracağız.
PARAYI BUL, SANA VERECEĞİM: Şerden hayır hasıl olacak, her şey güzel olacak. CHP’nin genel müdürü benimle ilgili yeni bir şey uydurdu. İsviçre’de bankada hesabım varmış. Sende zerre kadar karakter varsa, senin cibiliyetin düzgünse, vicdanın varsa bu hesaplar hangi bankalardaysa,
bu hesapları çıkart, hesaplardan çıkan parayı sen fakirsin ya, sana vereceğim. İnsaf ya. Yalanın kuyruklusu olur da bu kadarı olmaz. Bunda karakter zafiyeti var. Bu, karakterinin gereği.
EŞEĞİN BİLE ESERİ VAR: BDP’de gerilim var, ideoloji var. Niye Kürtlerin partisiyiz diyorsun da Türkiye’nin partisiyiz diyemiyorsun. Benim kabinemde 60 tane Kürt milletvekilim, 5 tane Kürt bakanım var. Hani nerede ayırım. BDP’li belediyelere bakın. Bugüne kadar ne hizmeti yaptılar. Eşeğin bile bir eseri var. Semeri onun eseri. Ama onlarda hiçbir eser yok.”