Aday gösterilmeyen sanatçı: Umarım CHP gerçeği Kastamonu'ya açıklar

Aday gösterilmeyen sanatçı: Umarım CHP gerçeği Kastamonu'ya açıklar
Aday gösterilmeyen sanatçı: Umarım CHP gerçeği Kastamonu'ya açıklar
1 Kasım seçimlerinde CHP'den aday gösterilmesi beklenen oyuncu İlyas İlbey, listede yer bulamayınca tepki gösterdi.

RADİKAL - Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin tarafından aday adaylığı duyurulan ve 1'inci sıra adaylığına kesin gözüyle bakılan oyuncu, yönetmen ve senarist İlyas İlbey, aday listelerinin şekillenmesinin ardından sosyal paylaşım hesabı üzerinden yaptığı açıklamada sitem dolu ifadelerde bulundu.

Hayatı boyunca kirli işlerin, entrikaların ve dalaverelerin içinde hiç olmadığını ifade eden İlyas İlbey, "Allah memleketim için hayırlısı olacaksa nasip etsin dedim, etmedi. Umarım CHP 'liler Kastamonu'ya gerçeği açıklarlar. Birbirlerine dert anlatamayanlar, memleketin derdini nasıl anlatacaklar merak ediyorum" açıklamasında bulundu.


  http://www.radikal.com.tr/143757614375761

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sokrates! - user433512

  Bu arkadaş aslında,kendince haklı. Çünkü ülkede siyasetin cılkı öylesine çıkartıldı ki; partiden birileri kendisine telefon ettiğinde,hemen; " ben neymişim arkadaş!" havasına girebiliyor. Kendine hiç sormuyor! Demiyor ki;" ben nihayet itilmiş,kakılmış denen bir oyundan,epey para kaldırdım.Siyasette hiçbir tecrübem yok.Partide hizmetim ve geçmişim,desen,o da yok!" Böyle düşünmek yerine,"ballı" bir teklif mi geldi,"balıklama" atlıyor. İşte,son zamanların Türkiye " çevre insanı" tipolojisi. Halbuki Sokrates'in 2500 yıl öncesi Atina'sından bütün insanlara armağan ettiği bir söz var; " KENDINI BIL". Ne yazık ki,şu sıralarda,pek kimsenin hatırladığı yok.Oysa öylesine değerli bir söz ki!