Adaylıktan çekilmekten son anda vazgeçti ama Meclis dışında kaldı

Adaylıktan çekilmekten son anda vazgeçti ama Meclis dışında kaldı
Adaylıktan çekilmekten son anda vazgeçti ama Meclis dışında kaldı
CHP'nin 4. sıra kontenjan adayı olan Mustafa Baysan sağlık sorunlarını gerekçe göstererek adaylıktan çekildiğini açıklamıştı. Yerine günlerce aday aranmış, Baysan son anda adaylıktan çekilmeyeceğini dile getirmişti. Baysan dün yapılan seçimde sandıktan çıkamadı.

RADİKAL- CHP 'nin Mersin'den 4. sıradan kontenjan adayı olan Mustafa Baysan, listelerin YSK'ya gönderilmesinin ardından sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekildiğini açıkladı. Bunun üzerine CHP'de Baysan'ın yerine kimin aday olacağı günlerce konuşuldu.  Mersin İl Başkanlığı adaylarla ilgili raporlar hazırladı. Umut Oran, Ali Özgündüz,  Rıza Türmen isimler gündeme geldi. Ancak listelerin kesinleşmesine kısa süre kala Mustafa Baysan karar değiştirip adaylıktan çekilmedi.

CHP Mersin İl Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, daha önce kalp spazmı ve kalp ritm bozukluğu rahatsızlığı nedeniyle adaylıktan istifa dilekçesini sunan Baysan'ın kapsamlı tetkik ve muayene sonucunda herhangi bir risk taşımadığının belirlendiği belirtildi. Bu nedenle Baysan'ın 4. sıra milletvekili adaylığının devam ettiği vurgulanan açıklamada, "Sayın Mustafa Baysan'ın Cumhuriyet Halk Partisi 'nin Mersin'de başarılı olması için güç katacağına olan inancımızı belirtiyor, başarılar diliyoruz" ifadesine yer verildi.

SANDIKTAN ÇIKAMADI 

Dün yapılan seçimlerde CHP Mersin'de yüzde 28 oy alarak birinci parti çıktı ama HDP barajı geçip 2 vekil çıkarınca milletvekili sayısı 3'te kaldı. Hüseyin Çakmak, Fikri Sağlar ve Aytuğ Atıcı Meclis'e giderken, dördüncü sıradaki Mustafa Baysan ise sandıktan çıkamadı. Mersin'de CHP, AKP ve MHP 3'en HDP ise 2 vekil çıkardı. 2011 seçimlerinde ise CHP 4, AKP 4 MHP ise 2 vekil çıkarmıştı.