Ağar için çalışma sürüyor!

Ağar için çalışma sürüyor!
Ağar için çalışma sürüyor!
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Mehmet Ağar'ın kalacağı cezaevi için konuştu: Bu konuda arkadaşlar normal çalışmayı yapıyor. Belli olunca haberiniz olur

İSTANBUL - Adalet Bakanı Sadullah Ergin, “Susurluk Davası” kapsamında 5 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından onanan ve hakkında yakalama emri çıkartılan Mehmet Ağar'ın kalacağı cezaevine ilişkin çalışmanın devam ettiğini bildirdi.

Ergin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) ile ilgili bir toplantıya katılmak üzere Londra'ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Ergin, katılacağı toplantıyla ilgili olarak şunları söyledi: “AİHM'in yeni perspektifini oluşturmak üzere bir süreden beri yapılmakta olan toplantı serisinin 3'üncüsü İngiltere'de yapılacak. Bu çalışma, AİHM'in iş yükünün azaltılmasına dönük. Orada da uzun yargılama sorunu var. Hatta sıkça espriyle dile getirilir. Türkiye 'de uzunca yargılamadan mağdur olanlar, AİHM'e şikayette bulunuyorlar. Peki AİHM'deki yargılamaları kime şikayet edeceğiz? Orada da 4-5 yıla varan süreler söz konusu olabiliyor. Mahkemenin gündeminde bu konu var. Türkiye olarak biz de kendi görüşlerimizi paylaşmak üzere gidiyoruz.”

AĞAR’IN CEZAEVİ


Bir gazetecinin “Mehmet Ağar'ın kalacağı cezaevi belirlendi mi?” şeklindeki sorusu üzerine Ergin, “Bu konuda arkadaşlarımız normal çalışmayı yapıyor. Belli olunca haberiniz olur zaten. Şu anda çalışmalar devam ediyor” cevabını verdi.
Tutuklu milletvekillerinin durumuna ilişkin soruya karşılık Ergin, “Meclis başkanımızın bir daveti olmuş. Sonucunu bir görelim bakalım” dedi.