Ağar: İktidar dış dayatma bekliyor

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, dün bir basın toplantısı yaparak bütçe görüşmelerini değerlendirdi. Başbakan Tayyip Erdoğan'ı eleştiren Ağar, şunları söyledi...

ANKARA - DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, dün bir basın toplantısı yaparak bütçe görüşmelerini değerlendirdi. Başbakan Tayyip Erdoğan'ı eleştiren Ağar, şunları söyledi:
"Meclis, kısır kavgaların alanı haline geldi. Bakanlara ve Başbakan'a yönelik hiçbir eleştiriye doyurucu cevap verilmedi. Başbakan, Meclis Başkanvekili dahil olmak üzere herkese karşı antidemokratik ve baskıcı bir tutum takındı. Başbakan'ın demokratik tavırlara geçişi ancak dış dayatmalarla mümkün olmakta. İç dinamiklerle yapılması lazım gelen demokratikleşmede iç uzlaşmalar aramak yerine dış dayatmaların gongunu bekleyen bir hükümet var.
Her madde tek tek önümüze gelecekse, her madde üzerinde günlerimizi aylarımızı geçireceğimize topyekûn bir reform ve demokratikleşme paketi mecburiyeti var. Türkiye'nin her ülkesi kendi milli değerlerini hukuk yoluyla korur. Türkiye'nin şerefli tarihi mahkeme kararları ile korunmayacak kadar güçlüdür."
Ağar, bir soru üzerine yüzde 10 seçim barajını, istikrarın korunması için doğru gördüklerini belirtti.