Ağrı'da seçim gerginliği gece de devam etti: 10 gözaltı

Ağrı'da seçim gerginliği gece de devam etti: 10 gözaltı
Ağrı'da seçim gerginliği gece de devam etti: 10 gözaltı
Ağrı'da seçimi kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan DTP'li yaklaşık 200 kişilik bir grup, ellerinde taş ve sopalarla AKP İl Binası'na saldırdı. Polis, DTP'lileri parti binasından uzaklaştırmak için havaya ateş açtı. Olaylar sonucu 10 kişi gözaltına alındı


Olay dün saat 19.30 sıralarında Ağrı kent merkezinde meydana geldi. Dört yol kavşağındaki bir apartmanın 5'inci katındaki AKP İl binasına ellerinde taş ve sopalarla gelen yaklaşık 200 kişilik DTP'li grup, parti binasını taşlamaya başladı. Kısa sürede olay yerine gelen özel harekat timi ve çevik kuvvet, havaya ateş açıp, göz yaşartıcı biber gazı kullanarak DTP'lileri uzaklaştırmak istedi. Bu kez polise taş atan gösterilerle güvenlik güçleri arasında arbede yaşandı. Ara sokaklara girerek dağılan DTP'lilerin attığı taşın ayağına isabet emesi sonucu bir polis memuru yaralandı. Yaralı polis memuru ambulansla hastaneye kaldırıldı. Olaylar mahalle aralarında küçük çapta da olsa devam ediyor.
10 GÖZALTI
Ağrı'da seçimleri kaybettikleri için AKP İl Binasına saldıran DTP'liler polisle çatıştı. AKP İl Teşkilatının bulunduğu cadde üzerindeki bazı banka ve işyerlerinin camlarını kıran DTP'liler kent merkezini savaş alınına çevirdi. Çok sayıda polisin müdahale etiği olaylar sonrası 10 kişinin göz altına alındığı bildirildi. Polis, kent merkezinde geniş güvenlik önlemi aldı.