Ahlat'ta AK Parti konvoyuna bıçaklı saldırı: 2 yaralı

Ahlat'ta AK Parti konvoyuna bıçaklı saldırı: 2 yaralı
Ahlat'ta AK Parti konvoyuna bıçaklı saldırı: 2 yaralı
Bitlis'in Ahlat ilçesinde saldırıya uğrayan AK Parti konvoyundaki iki kişi yaralandı.

RADİKAL- Bitlis Adilcevaz'daki mitinge katılmak üzere yola çıkan AK Parti konvoyu, Ahlat'tan geçerken zafer işareti yaparak yolu kapatan HDP'li bir grubun taşlı saldırısına uğradı. Konvoydaki araçların durması üzerine yaşanan gerginlikte, AK Parti Bitlis 3. sıra milletvekili adayı Fatih Kadirioğlu'nun kardeşi Zülküf Kadirioğlu ayağından, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Şahin ise kolundan bıçakla hafif yaralandı. Yaralılar, Ahlat Devlet Hastanesindeki tedavilerinin ardından taburcu edildi.

2 KİŞİ GÖZALTINDA

Güvenlik güçlerinin müdahale ettiği olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı. Gerginliğin sona ermesinin ardından da konvoy Adilcevaz'a hareket etti. AK Parti milletvekili adayı Kadirioğlu, bugün Güroymak'ta düzenlenen mitingde de küçük çaplı olaylar yaşandığını belirterek, "Güroymak mitingini kazasız belasız bitirdik, Adilcevaz mitingine giderken Ahlat girişinde araç fazlalığından dolayı trafik kilitlendi. Bu esnada kardeşim, yeğenim ve eniştemin bulunduğu seçim çalışmalarında kullandığım aracıma bir grup vurmaya başladı. Araçtakiler de inerek gruba karşılık verince arbede yaşandı. Bunun sonucunda da biraderim ve parti yöneticimiz aldıkları bıçak darbesi sonucu yaralandı. Hastanede gerekli müdahaleler yapıldı ve darp raporu alındı" dedi.

Seçim döneminin sükunet içinde geçmesini arzuladıklarını vurgulayan Kadirioğlu, "Siyasette fikirler çatışmalı, bedenler değil" diye konuştu.

(AA)