Ahmet Davutoğlu: Bunlar eğreti ata biniyor

Ahmet Davutoğlu: Bunlar eğreti ata biniyor
Ahmet Davutoğlu: Bunlar eğreti ata biniyor
Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Denizli mitinginde paralel yapı üzerinden muhalefete yüklendi: Eğreti ata binen tez iner... Bunlar eğreti ata biniyor, bunların bindiği paralel atı.

RADİKAL- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ak Parti'nin Denizli mitinginde vatandaşlara seslendi. Davutoğlu 7 Haziran seçimlerine günler kala muhalefete yönelik eleştirilerini sürdürdü. Başbakan, "Bunlar ruh ikizi HDP ne söylüyorsa CHP de aynısını söylüyor" dedi.

Davutoğlu'nun konuşmasında özetle şunları söyledi:

- Demokrasimize tuzak kuran savcılar dün derdest edildiler. Diyorlar ki 'Biz hükümet olursak bu savcıları göreve iade edeceğiz'. Demek ki hepsi paralelin hizmetinde, milletin değil. 

'HEPSİ BİR ANDA DEMOKRASİ KAHRAMANI OLDU'

- Şimdi hepsi 12 Eylül darbesine karşı çıktıklarını söylüyor. Çark ediyorlar. Biz 2010 referandumunda darbecileri yargılayalım dediğimizde hepsi hayır oyu verdi. Bir anda demokrasi kahramanı oldular. 27 Nisan e muhtırası verildi bize. CHP'nin o dönem genel başkanı o muhtıranın yanında yer aldı. MHP 'den ses çıkmadı. Bunlar hep pusuda bekler ah bir kriz çıksa da bize de iktidar yüzü gözükse. 

- Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çatı aday çıkardılar ne oldu çatı çöktü. Temeli olmayanın çatısı tutar mı? Şimdi bu çatı aday dolaştı dolaştı MHP'ye aday oldu ama daha partinin sembolünü bile işaretle yapamıyor. 

'BİRİ DOĞUDA ŞİDDET YAPTIKÇA ÖTEKİ OY TOPLUYOR'

- Bahçeli "Diyanet'i kaldıracağım diyor Selahattin Demirtaş 'Ben de öyle yapacağım' diyor. Biri 'Kudüs Yahudilerin kutsal mekanı' diyor, Kemal Kılıçdaroğlu da geri kalmıyor "İsrail'de niye büyükelçimiz yok" diyor. Al birini vur ötekine. Biri doğuda şiddet yaptıkça MHP batıda memnun oluyor, oy topluyor. Birbirlerini besliyorlar. Bunlar ruh ikizi HDP ne söylüyorsa CHP de aynısını söylüyor.

'EĞRETİ ATA BİNEN TEZ İNER'

- Eğreti ata binen tez iner... Bunlar eğreti ata biniyor, bunların bindiği paralel atı.