Ahmet Özal'dan HDP'ye yeşil ışık

Ahmet Özal'dan HDP'ye yeşil ışık
Ahmet Özal'dan HDP'ye yeşil ışık
Ana Parti'nin Genel Başkanı Ahmet Özal, HDP'nin son dönemdeki çalışmalarını takdir ettiğini belirterek, "HDP'den teklif gelirse değerlendireceğim, çünkü önümüzdeki dönem önemlidir" dedi. "HDP'den gelecek teklifi olumlu mu değerlendireceksiniz" sorusuna ise Özal şu yanıtı verdi: "Olumlu olabilir, şartlara bağlı."

RADİKAL - Ahmet Özal 2015 genel seçiminde HDP ’den adaylık sinyali verdi. Yeni kurduğu Ana Parti ’yi seçimlere sokamayan Ahmet Özal’ın HDP’den aday olacağı ileri sürülmüştü.

Özal iddiaları KRT TV’de Çağlar Cilara’nın programında yanıtladı. Özal HDP’nin son dönemlerindeki çalışmalarını da takdir etti ve şöyle konuştu:

“Sadece HDP ile değil, değişik partilerle görüşmelerimiz oldu. HDP’den henüz teklif gelmiş değil. HDP Türkiye ’nin yüzde 10 oy alma potansiyeli olan bir partisi. Son zamanlarda, özellikle Cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecinde ortaya koyduğu Türkiye partisi olma yolundaki çabalarını takdir ediyorum.

HDP'nin yeni adayı Özal mı?

HDP'nin 'sürprizleri': Sandığı nasıl etkiler?

HDP’deki milletvekillerini yıllardır tanırım. Ben her parti ile görüşür, herkesin fikrini alırım. HDP’den teklif gelirse değerlendireceğim, çünkü önümüzdeki dönem önemlidir”

“TEKLİF GELİRSE OLUMLU KARŞILAYABİLİRİM”

HDP’den gelecek teklifi olumlu mu değerlendireceksiniz diye sordu ise Özal’dan “olumlu olabilir, şartlara bağlı” yanıtını aldı.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Aday

  ,

  Ahmet Özal

  ,

  hdp

  ,

  Parti

  ,

  oy

  ,

  2015

  http://www.radikal.com.tr/131315113131515

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sağcılar HDP'yi içeriden ele geçirmeye karar vermiş galiba :)) - Barnabycik

  Özal'ın HDP'de başka ne işi olur? Di mi ama yani? Türkiye'de siyaset haberleri okumak, tavşan deliğinden içeri atlayıp Alice'in Harikalar Diyarı'na adım atmak gibi bir şey artık...Fantastik macera yeni bir boyut kazandı sayenizde...

  hdp herhalde barajı aşmak istemiyor - user876619

  3 oy alacağım derken 300 oy kaybetmek istiyorlarsa buyursunlar özal'ı aday göstersinler.

  ne şartı ? - citizen

  Şartlara bağlı ne demek... Eğer görüşlerine inanıyorsan aday adayı olursun seçilirsin veya seçilmezsin...Neyin şartıymış o...

  aman Allah'ım şaka gibi - gundi ghandi

  Bir arkadaşım bana bunu söylese dalga geçiyor diye gülerdim. siyaset çok kirli bişey. özellikle HDP siyaseti iyice çirkefleşti.

  olmaz. - user791076

  her açıdan yanlış bir öneri olur hdp için..gerici sağ yoz bir çizgide bir aile özal ailesi..