Ahmet Sever'den Şamil Tayyar'a yanıt: Bombayla işim olmaz

Ahmet Sever'den Şamil Tayyar'a yanıt: Bombayla işim olmaz
Ahmet Sever'den Şamil Tayyar'a yanıt: Bombayla işim olmaz
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün basın danışmanı Ahmet Sever, 'Abdullah Gül İle 12 Yıl' kitabı için, "Kitapla partimize bir el bombası atmak istediğini görüyoruz" diyen Ak Parti milletvekili Şamil Tayyar'a yanıt verdi: Benim bombalarla işim olmaz. Bir kitabı bombayla özdeşleştirmek bana çok ters gelen bir şey.

RADİKAL- 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün basın danışmanı ve 'Abdullah Gül İle 12 Yıl' adlı kitabın yazarı Ahmet Sever, AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın, "Kitapla partimize bir el bombası atmak istediğini görüyoruz" şeklindeki sözlerine yanıt verdi. Sever, "Benim bombalarla işim olmaz. Bir kitabı bombayla özdeşleştirmek bana çok ters gelen bir şey. Bombayla kitabı, bir benzetme olarak bile birlikte kullanmak çok yakışıksız bir şey bana göre" dedi. CNN Türk'te Mirgün Cabas'a konuk olan Sever şunları söyledi: 

AKP'li Şamil Tayyar: Kitapla partimize el bombası atılmak istendi

'SAYIN GÜL YAZMA DEMEDİ AMA KATKI DA VERMEDİ'

- Ben bu kitabı kendi irademle yazmaya karar verdim. Bu konuda Sayın Gül'ün en ufak bir dahli yok. Bu kitaptan yola çıkarak, Sayın Gül ile ilgili çok fazla spekülasyon yapılıyor. Bu görüşümü kendisiyle paylaştığımda çok coşkuyla karşılamadı. 'Yazma' demedi ama katkı da vermedi. Hatta mesafeli durdu. Bu kitap üzerinden mesaj vermek isteseydi, o teklif ederdi. Hatta yazmasam daha mutlu olacaktı.

'AYNI MAHALLEDEN OLMADIĞIM İÇİN TEPKİ GÖRDÜ'

- Abdullah Gül kaygılanmakta haklı. Çünkü ben aynı mahalleden değildim. Zaten 12 yıl birlikte çalıştığımız için çok tepki gördü. 'Neden bizden biriyle çalışmıyorsun? O bizden biri değil' tepkisi gördü. Şimdi üzerine, 'Bizden olmayan biriyle 12 yıl çalıştı ve şimdi de ona kitap yazdırdı, onun üzerinden mesaj veriyor' gibi bir algı ortaya çıkmasından rahatsızdı. Seçim sonrasına bıraktırmak istemekte haklı da çıktı. Seçim sonrası çıkmasına rağmen, 'Neden şimdi? Zamanlama manidar' gibi bir sürü spekülasyon yapılıyor. Ama burası nasıl bir ülkeyse, manidar olmayan bir zaman bulmak mümkün değil. Bu kitap ne zaman çıksa manidar olacaktı zaten. Ya da 40-50 yıl sonra yazılmasını isteyeceklerdi. Burada benim hiçbir amacım yok. Tek amacım, kamuoyunu 12 yılın perde arkası ile ilgili bilgilendirmek ve tarihçilere de bir vesika bırakmak.

'BOMBA BENZETMESİ YAKIŞIKSIZ BİR ŞEY'

 • (Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın, "Ahmet Sever'in yazdığı kitabı iyi niyetli bir çalışma olarak görmüyorum. Kitapla partimize bir el bombası atmak istediğini görüyoruz" şeklindeki sözleri için) Benim bombalarla işim olmaz. Bir kitabı bombayla özdeşleştirmek bana çok ters gelen bir şey. Bombayla kitabı, bir benzetme olarak bile birlikte kullanmak çok yakışıksız bir şey bana göre.


  http://www.radikal.com.tr/137975413797543

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ak Parti - user1002376

  Bir kitap, Ak partide bomba atma etkisi yapacaksa işler fena demektir. bence bombayı Ak Parti kendi yaptıkları yanlışlarda aramalıdır.

  - user1105147

  Abdullah Gül Akape deki gülcülerin son kalesiydi ve o da Erdoğan cumhurbaşkanı seçilince ve Ahmet Davutoğlu da başbakan seçilince yıkıldı. Biz diğer partilerin kültürü yok çünkü bizim davamız var diyen Erdoğan kendi egosunu ön plana çıkarmış ve yılların yol arkadaşını biranda emekli etmiştir.

  - user1105147

  Aslında bu konuda Umur Talu nun 15.06.2015 tarihli habertürk yazısı çok önemli sorular soruyor! Yıllarca Akapenin her dediğini koşulsuz yapan ve en ufak bir şeyde bile sesini çıkarmayan Abdullah Gül Akapeden adeta kovulunca, böyle bir kitabın çıkması manidar olur tabiki!