Ahmet Türk yumruğun peşini bırakmıyor

Ahmet Türk yumruğun peşini bırakmıyor
Ahmet Türk yumruğun peşini bırakmıyor
Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk: Yumruk atılmasını önemsemiyorum. Kötü olan bir valinin olayı bütün şahitlere rağmen örtbas etmeye çalışması. Milletvekili arkadaşlarımız o yumruğu atan polisleri tanıyor

ANKARA - Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, Batman’da kendisine bir polis tarafından yumruk atıldığını belirterek, “Hükümet isterse bunu çıkarır ama bunu örtbas ederse bunun peşini bırakmayacağız. Birileri de öyle daha rahat gelip o bölgede dolaşamayacak. İnanın ki eğer meydanlarda yumruk yersek bu alışkanlık her tarafa yayılacak. Vali’nin bu aymazlığını giderecek tedbirler alın” dedi.
Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, Meclis Genel Kurulu’nda, Batman’da Nevruz kutlamaları sırasında meydana gelen olaylar hakkında gündem dışı konuştu.
Nevruz kutlamalarında Türkiye ’ye yakışmayan görüntülerle karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Türk, şöyle dedi: “Batman’a gittiğimizde bütün sokaklar tutulmuş, Diyarbakır’dan Elazığ’dan getirilen polislerle bütün mahalleler kontrol altına alınmıştı. Bu durumu görünce Belediye Konukevine çekilerek arkadaşlarla bir durum değerlendirmesi yaptık. Hem kalp pili olduğu için hem de akciğerlerimde sorun olduğu için arkadaşlarımla şakalaşarak gazın olduğu yere gelmem siz gidin, mümkün olduğu kadar Nevruz kutlaması konusunda kolaylık sağlayın dedim.
Aradan saatler geçtikten sonra arkadaşlarım telefonla aradılar durumun iyi olmadığını buraya gelmemiz halinde belki bu sorunun sancısız bir şekilde çözebileceklerini söylediler. Bunun üzerine gittim. Otobüsümüz bir tarlaya çekilmiş 1 dakikada 10 tane gaz bombası düşüyor.
Milletvekili arkadaşımız Nursel Aydoğan, Vali Bey’i aradı, ben telefonu kendisinden aldım. Durumun çok hassas olduğunu söyledim, eğer Nevruz alanına girersek 5-10 dakikalık konuşmayla kitleyi sakinleştireceğimizi ifade ettim, Sayın Vali bir daha dönmedi.”


-“SOL GÖZÜME YUMRUKLAR İNDİRİLDİ”-


O sırada yoğun gaz başladığını kaydeden Türk, “Nevruz alanına doğru gittik. Nevruz alanına giderken otobüsle alana girdiğimizde 40-50 polis parti otobüsünü taşlarla gaz bombasıyla taşlamaya başladı. Kırılan camlardan gaz bombaları içeri düştü. Kendimizi dışarı attık. İner inenmez yarı baygın bir haldeyim, tıknaz orta boylu bir polis yaklaştı, ben böyle bir şey beklemiyordum birden bire sol gözüme yumruklar indirildi” diye konuştu. Türk, şöyle devam etti:
“Valinin açıkladığı gibi değil. Biz oradaki polis arabasına yöneldik, çünkü orada bir tek sivil yok, sadece polisler var, biz varız. Yöneldik, o polis bizi götürüp götürmemekte tereddüt etti. 3 yıldızlı komiser işaret verdi, götürün, çünkü vahim bir durum. Hepimiz o haldeyiz. bir polis öfkesine yenilebilir, faşist biri olabilir, provokatör olabilir bunun hepsini anlıyoruz ama bir valinin bu olayı örtbas etmek için adeta bizi yalancıya çıkarmaya çalışması vahim bir durum. Otobüs alana geliyor. Görüntüler mevcut, polisler taşlarla otobüsü taşladığı zaman görüntüler kesiliyor, ben orada yumruklanıyorum görüntü yok, yumruklamadan sonra arabaya geçtiğimizde görüntüler başlıyor.”


-“MİLLETVEKİLİ ARKADAŞLARIMIZ O YUMRUĞU ATAN POLİSLERİ TANIYOR”-


Durumun vahim olduğunu belirten Türk, “Yumruk atılmasını önemsemiyorum. Bir Valinin olayı örtbas etmeye çalışması ve bütün şahitlere rağmen ve milletvekili arkadaşlarımız o yumruğu atan polisleri de tanıyor. Bizi arabasıyla götüren polis belli, 3 yıldızlı oradaki komiser belli. Hükümet isterse bunu çıkarır ama bunu örtbas ederse bunun peşini bırakmayacağız. Birileri de öyle daha rahat gelip o bölgede dolaşamayacak. Hiçbir zaman öfkeye kapılmadım. İnanın ki eğer meydanlarda yumruk yersek bu alışkanlık her tarafa yayılacak. Bu suçu işleyenler, Valinin bu aymazlığını giderecek tedbirler alın. Bu olayı ortaya çıkarın” diye konuştu. (ANKA)