AK Parti cumhurbaşkanı adayını açıklıyor

AK Parti cumhurbaşkanı adayını açıklıyor
AK Parti cumhurbaşkanı adayını açıklıyor
AK Parti, cumhurbaşkanı adayını bugün 4 bin kişinin davet edildiği büyük bir görsel şölen ile açıklıyor. Partinin adayını Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 40 yıllık yol arkadaşı ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in açıklaması bekleniyor

Ak Parti’nin cumhurbaşkanı adayı bugün 4 bin kişinin katılacağı toplantıyla  açıklanıyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın isminin açıklanması beklenen gün için tüm Ak Parti teşkilatları Ankara’ya davet edildi. Ak Parti’nin karşısında yer alan ATO Kongre Merkezi’ndeki toplantıya 21-22-23 ve 24. dönem milletvekilleri, bakanlar, bakan yardımcıları, il-ilçe-belde-belediye başkanları, MKYK üyeleri, büyük kongre delegeleri, il başkanları ve parti kurucuları davet edildi.


ÖZEL KARTLARLA GİRİLECEK

Davetliler, ancak isimlerine basılmış kartlar ile salona giriş yapabilecek. Davetliler ayrıca, kartlarıyla aynı renkteki, kendileri için ayrılmış yerlere oturabilecek. Toplantı için hem Ankara Emniyeti hem de Başbakanlık koruma müdürlüğü özel tedbirler alıyor. Başbakanlık koruma ekibi, 180 kişiyle güvenliği sağlayacak. Davetlilere, yanlarında güvenliği tehlikeye sokacak araçlar ile pankart gibi eşyaları getirmemeleri yönünde de uyarılar yapıldı.

BAŞKANLIK MESAJI VERECEK
Saat 11.30’da ismi açıklanması beklenen Erdoğan, yapacağı konuşmada Köşk seçimlerinin ilk turu olan 10 Ağustos ile Türkiye’de yepyeni bir dönemin başlayacağını dile getirecek.
Erdoğan, konuşmasında yarı başkanlık sisteminin kendi dönemiyle fiili olarak başlayacağı ve anayasadaki tüm yetkilerini kullanacağına yönelik mesajlar verecek. Erdoğan, hem toplantıda yapacağı konuşmada hem de daha sonra il başkanlarıyla ayrı yapacağı toplantıda Köşk seçimine yönelik startı da vermiş olacak. Erdoğan, tüm teşkilatın ev ev dolaşarak gece-gündüz çalışma yapmasını isteyecek.
Erdoğan, 10 Temmuz’da ise Köşk seçimine yönelik beyannamesini açıklayacak. Hayata geçirilecek projelerin anlatılacağı beyanname, manifesto niteliğinde olacak. Yeni Türkiye vizyonunun da çizileceği bu beyannamede, başkanlık sistemine yönelik mesajlar da olacağı belirtildi.
Erdoğan, ilk seçim mitinglerini ise Kurtuluş Savaşı’nda mücadelenin önemli şehirleri olan Samsun, Sivas ve Erzurum’un birinden başlamayı planlıyor.

DOMBRA ÇALACAK

Sinevizyon gösterisi için sahneye perde kuruldu. Sahnede kürsünün arkasına yerleştirilen multivizyon perdesinden partinin seçim müziklerinden "Dombra" şarkısı ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın yerel seçimin ardından balkon konuşması sırasında çalan "Zor olsa da dönmem senin yolundan" şarkısının denemeleri yapıldı.Parti bayraklarıyla süslenen salonda, parti teşkilatından 250 kişinin çalıştığı belirtildi.

WATCHOUT ŞÖLEN
Aday için hazırlanan özel sunum, 3 boyut algısı yaratarak görsel zenginlik içeren watchout teknolojisi ile salona yansıtılacak. Dünyada birçok ünlünün konserlerinde kullandığı watchout teknolojisi sayesine yüksek çözünürlükte projeksiyonlar ve gelişmiş bilgisayar ağ teknolojisi kullanılarak görsel zenginlik yaratılıyor.

MEHMET ALİ ŞAHİN AÇIKLAYACAK

Erdoğan'ın adaylığını Genel Başkan yardımcısı ve 40 yıllık yol arkadaşı Mehmet Ali  Şahin açıklayacak.  Tayyip Erdoğan’ın yeni dönemle ilgili konuşmasının ardından AK Parti milletvekillerince imzalanan başvuru dilekçesi Meclis Başkanlığı’na götürülecek.

Şahin ve Erdoğan'ın 40 yıllık yol arkadaşlığının hikâyesi

MUHALİF BASINA AMBARGO

AKP , geçmiş kongrelerde olduğu gibi bazı gazete ve televizyonlara ambargo koydu. Sözcü, Yurt, Birgün, Evrensel ve Aydınlık gazeteleri ile Halk TV, Ulusal Kanal ve Hayat Tv gibi basın kuruluşlarına  toplantı için davet gitmedi. AKP’nin 2012 yılında yapılan kurultayında da muhalif gazeteler akreditasyon engeline takılmıştı..