AK Parti Diyarbakır il Başkanı istifa etti

AK Parti Diyarbakır il Başkanı istifa etti
AK Parti Diyarbakır il Başkanı istifa etti
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı avukat Halit Advan, Ankara'da yapılan genişletilmiş il Başkanları toplantısının ardından istifa etti. Advan, görevden alınmadan önce "Dindar Kürtler BDP'ye oy veriyor" demişti...

DİYARBAKIR - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın, il başkanları toplantısında "Benim böyle bir il başkanım olamaz" diye eleştirdiği belirtilen Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan istifa etti. Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, il başkanı Advan'ın 'gördüğü lüzum' üzerine istifa ettiğini söyledi.

Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı avukat Halit Advan'ın bir gazeteye verdiği, "Dindar Kürtler artık BDP 'ye oy veriyor" açıklamasına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tepki gösterdi. Erdoğan dün Ankara'da yapılan il başkanları toplantısında Halit Advan'ı, "Benim böyle bir il başkanım olamaz" diyerek sert bir dille eleştirdi.

Halit Advan, bu gelişme üzerine Ak Parti İl Başkanlığı görevinden istifa etti. Görüşme isteklerini geri çeviren Advan telefonlara yanıt vermezken, Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu da DHA muhabirine "Gördüğü lüzum üzerine istifa etti. Kendisi istifa etse de bizim bir arkadaşımız ve dostumuzdur" dedi.

dha - Ferit Aslan


  http://www.radikal.com.tr/1110902111090221

  YORUMLAR
  (21 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sulta - Gökberkhan

  RTE'nın neye muktedir olduğunu böylece geç de olsa öğrenmiş oldular. Sultan hazretleri, memleketin sporu, sanatı, müziği, tarihi, basın-yayını, yazar ve gazetecileri, dini öğretileri, gizli ve aleni servisleri, askeri, yargı, yasama ve yürütmesi üzerinde yegane hüküm sahibi iken bir il başkanı nasıl oluyor da farklı görüş belirtebiliyor. Anlamakta gecikenler, layıkıyla yeni 'Baba' larının cefasına katlanırlar.

  Sedat GÜRSEL e cevap - qommagene

  Sedat Bey sanırım gündemi pek yakından izleyemiyorsunuz yada izleme imkanı bulamıyorsunuz çünkü nedenini söyleyeceğim Kürt halkı her Cuma -Diyanetin ırkçı bölücü ayrımcı vaazlarını dinlememek için,dağlarda olan gençlerin her birinin çocuğu yeğeni olduğu için yapılan hakaretleri duymamak için devletçi islamı red etmek için- sokakta , parklarda anadilde ibadet ediyorlar. Hem de binlercesi bilmem duydunuz mu ?

  teslim olmak - şetto

  evsane önder kastro derki "amerikayla anlaşmanın tek bir yolu var oda teslim olmak". mhp zaten görevi gereği kim egemense onun bastonu. chp mhp nin zayıf kaldığı zamanlarda takviye oluyor. akpye yani sn.başbakana teslim olmayan biri var oda bdp. işte o yüzden sn başbakan birtakım organlarına zarar verip sonra gidip ameliyat oluyor.tarih boyunca bütün şovenistler ruhen uçmuşlardır. öyle olmasa fıransa devrimi öncesi açız diyen vatandaşa "sizde pasta yiyin" denirmiydi yada hitler "bütün herkes almanların kölesi olmalı" diyip bütün dünyayı fethetmeye kalkarmıydı. ayakları yere basan bir hükümet bisiklet hayalini bile kendine uzak gören şırnaklılara havaalanı vaad edermi.eğer insan uçmuyorsa kadında olsa çocukta olsa gereği yapılacak dermi,roboski katillerini kutlarmı.nasıl alman halkı hitlere verdiği desteğin bedelini pahalıya ödediyse bütün uçuklara verilen desteğin bedelide ağır olur veselam.

  İşler Güçler - KetcapliMayonez

  Bu ülkede hala iş aş olursa tüm mesele çözülüre inananlar var.İşin de olsa aşın da olsa yine eksiksiniz.İş olunca kimse doğuştan gelen haklarından vazgeçecek değil.Böyle bir anlayış çocuk bile yemez.

  ensarioğlu ve akp - ersinclk

  aslında başbakanın enbaşta istememesi gereken isimlerden biri galip ensarioğludur. fikirlerinin çoğu akp'ye zıt bdp ile örtüşüyor. ancak başbakanın 1 sandalye kaybetmeyi göze alacak cesareti yok

  Haklılığı göreceli. - kondolotlu

  Eğer dinsizliği dinden sayarsak gerçekten dindarlar BDP' ye oy veriyor. Bence haklı. Neden Tayyip erdoğan kızmış ki? Kaçakçılık ve uyuşturucudan geçimini sağlayan bir örgütün yandaşına oy verenlerin dindar olduğunu söylemek bu kadar yadırganmamalı. Bence de onurlu bir davranış sergileyip istifa etmesi de mantıklı sayın başkanımın. Ayrıca Türkiyede başka dinden olanlar da var. Belki onları kastetmiş te olabilir sayın başkanım. Olmadı Tayyip başbakanım anlayıp dinlemeden kıydınız başkanıma.

  Parti içi demokrasi yalanı - berlin1355

  Reform kendi çocuklarını yiyor...