AK Parti İl Başkanı: Halife geliyor hazır olun

AK Parti İl Başkanı: Halife geliyor hazır olun
AK Parti İl Başkanı: Halife geliyor hazır olun
AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu Twitter hesabından 'Halife geliyor hazır olun' mesajını paylaştı. Çalapkulu gelen tepkiler üzerine açıklama yaptı.

RADİKAL - AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da attığı tweetle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için "Halife geliyor hazır olun" dedi.

Çalapkulu dün attığı tweette, "Uzun Adama muhtar bile olamaz dediler. Önce Başbakan sonra Reis-i Cumhur oldu. Şimdi de Başkan olamaz diyorlar. Halife geliyor hazır olun" ifadelerine yer verdi.

Sosyal medyada büyük tepki gören Çalapkulu, bugün yazılı açıklama yaparak 'halife' kelimesini farklı anlamda kullandığını ileri sürdü. Çalapkulu açıklamasında, "Cumhurbaşkanımız ve Ak Partimizin kurucu Genel Başkanını seviyoruz" dedi. Ak Parti İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, Erdoğan'ı çok sevdiğini belirterek şöyle dedi:

"Şahsen seviyorum. Siirtli olarak seviyoruz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak seviyoruz. Nüfusunun yüzde 99 Müslüman olan bir ülkenin Müslüman bir yurttaşı olarak seviyoruz. Ülkemize çok güzel hizmetleri olduğuna şahidiz. Bunun devam edeceğine inanıyoruz. Başarılı buluyoruz. Örnek alıyoruz. Sadece biz değil, milyonlarca İslam vatandaşı seviyor. Milyonlarca vicdanlı dünya vatandaşı seviyor ve beğeniyor. Böyle bir değerin dünya siyasetine armağanında az da olsa emeği geçen Siirtliler olarak gururlanıyoruz. Kendileri tartışmasız büyük bir lider ve örnek alınacak bir önderdir. Kimine göre ülkemiz için büyük değer, kimine göre İslam coğrafyası için büyük bir değer, kimisine göre dünya siyaseti için büyük bir değerdir. Bunun yanında sadece şahsımın değil tüm Siirtlilerin gönlünde müstesna bir yeri bulunmaktadır." YAZILAN İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDA DEĞERLENDİRİLMELİ


Ak Parti İl Başkanı Çalapkulu, daha sonra şöyle devam etti:

"Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da başka bir kullanıcı tarafından yazılan şahsım tarafından da beğenilen mevzuya gelince, 'bağcıyı dövme' nazarıyla olaya yaklaşanları ikna etme mecburiyetinde kendimi hissetmemekle birlikte, 'üzüm yeme' derdindeki kamuoyuna açıklamak isterim ki TDK'nın 'halife' sözcüğüne ilişkin anlamlarına herkes ulaşabilir. Şahsımın bu sözcüğe ilişkin algısı yukarıda kısaca açıkladığım üzeredir. Ben bu cümledeki halife kelimesini ülkesinin tüm sorunlarına, kurumlarına ve idaresine hakim, tüm dünya ezilenlerin hür ve gür sesi, mazlumların koruyucusu, iyi ve başarılı, öncü, ileri görüşlü, sözü dinlenen bir lider şeklinde anlıyorum. Başka birileri halifeyi hakan, hükümdar, reis, sultan vs şeklinde algılayabilir veya algılamak isteyebilir. Yazılanları düşünce ve ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirip herkesin düşünce, inanç, kanaat, tutum veya duygularını barışçı yoldan açığa vurmasını korkulardan arınarak algılamak gerekir."

Turan KOYUNCU/SİİRT,(DHA)


  http://www.radikal.com.tr/131669713166975

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Çevir kazı yanmasın :) - user1113887

  Kimseyi aşağılamak, sahip olduğu zeka seviyesiyle dalga geçmek istemiyorum. Fakat kendisi açık açık başkalarının aklıyla dalga geçiyor. Yazdığı cümle çok açık olmasına rağmen tepki çekince yok TDK'ydı yok başka anlamdaydı bla bla.. He canım heee tamam inandık diyelim de egosu tatmin olsun bari kendi çapında. Ama bari gözünü seveyim ifade özgürlüğü falan deme. Bu ülkede bir tek sizin için işliyor bu kavram zira. Zorlasak da kendimizi inanmış numarası yapamayız bu konuda. Egonu da al git!

  POST-MODERN - user732832

  "Hamakat hamağında, // Eski bir horultuyu geviş getiriyor// İştahlı çığırtkanlık.// .....// Zula lâbirentinde, // Oryantal puştluğun alkışlarına boğulduk. // Gizem zırhıyla gerinen kemlik, // Mi-bemol yellenmeyle havasını atıyor. // Her sorun ninni; // Röveşata çözümler alesta. // Arsız heveslerin uçurtmaları kan..." Ankara:112.08.2010 / matematikçi-bilim uzmanı*

  Halife - user1039803

  Dört büyük Halifenin bazı özelliklerini sıralayacam, bakalım yalakalık olsun diye saçmalayan Siirt il başkanının bu vasıflardan haberi var mı... - Adalet, güzel ahlak, tevvazu, hoşgörü, edep, güzel konuşma, herkese eşit olma, ilim sahibi olma, cesur olma, harama asla el uzatmama, çalmama....

  Normal!.. - anaximenes

  Seni başkan yaptırmayacağız diyenler bile Saidi Nursi paneli düzenlerse halife de gelir mehdi de..

  yalan - user489984

  yalan söyleyenden halife olmaz.