AK Parti, öksürürse Türkiye zatürre olur

AK Parti, öksürürse Türkiye zatürre olur
AK Parti, öksürürse Türkiye zatürre olur
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, "AK Parti'nin alternatifi yine AK Parti. O halde AK Parti'nin iyi korunması lazım ki zafiyet geçirmesin. AK Parti, mevsim kış ama nezle bile olmasın. AK Parti, öksürürse Türkiye zatürre olur, tablo bu" dedi.

Erol KÜÇÜKOĞLU

ORDU - Seçim bölgesi Ordu’ya gelen İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, partisinin Kadın Kolları 3’üncü Olağan Genel Kurulu Toplantısı’na katıldı. Parti binasındaki toplantıda konuşan Bakan Şahin, AK Parti ’nin gelişim sürecini anlattı. Yaklaşık 65 siyasi parti bulunduğunu dile getiren Bakan Şahin, AK Parti gibi başka bir partinin olmadığını söyleyerek, şöyle konuştu:

"Keşke bir ikincisi daha olsa. Bu ülke siyaseten daha da zengin olur. Bir tanesi bir tarafa, diğerleri bir tarafa bir tablo, manzara var. Bu bizi hem sevindiriyor, hem düşündürüyor. Çünkü AK Parti’nin alternatifi yine AK Parti. O halde AK Parti’nin iyi korunması lazım. Hiç hata yapılmaması lazım. Hep sahiplenilmesi, desteklenmesi, sevilmesi, sayılması, önemsenmesi lazım ki AK Parti zafiyet geçirmesin. AK Parti, mevsim kış ama nezle bile olmasın. AK Parti, öksürürse Türkiye zatürre olur, tablo bu. Onun için hanımlar, beyler, gençler, herkes AK Partimize sahip çıkalım."

AK Parti’nin kendi içerisinde 3 büyük teşkilatla var olduğunu söyleyen İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin sözlerini şöyle sürdürdü:

"AK Parti’de 3 teşkilat var. Toplam 6 milyonu aşkın üye, özelde 2 milyonu aşkın kadın kolumuz, 1 milyonu aşan gençlik kolumuz. Bir teşkilat ama 3 teşkilat gücünde bir teşkilat. AK Parti’nin gücü bu. AK Parti’de 3G teknolojisi gibi 3T yapısı var. Kadın kolu, gençlik kolu, ana kademe. Açık edelim artık söyleyelim 3T’yiz biz. Onun için AK Parti’yi konuşurken, AK Partiliyle konuşurken, hele hele Ak Partili’ye karşı böyle yanlış düşüncelerle söylemler geliştirirken, herkesin bir kere değil, iki kere değil, herkesin üç kere düşünmesi lazım. Ana kadememiz bir tarafa, 2 milyonluk kadın teşkilatımız bile diğerlerine yeter. Fazla gelir. 1 milyonluk gençlik teşkilatımız, henüz 1 milyon üyeyi aşamamış ana muhalefet partisine zaten yeter. Siyaseti bizim teşkilatımızın bir tanesi idare eder. Bizim zamana, çalışmaya ihtiyacımız var. Muhalefetin zamanı bol. Onun için düşünüp duruyorlar. İşte zamanı birazda doldurmak için üst üste iki tane olağanüstü, bir tane de yakın zamanda olağan kongreyle falan zamana oynuyorlar, zamanı böyle kullanıyorlar."

Konuşmasının ardından partili kadınlar İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e çeşitli hediyeler verdi. Bakan Şahin, daha sonra Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde yapılan ’Yerel Gençlik Politikaları Karadeniz Bölgesi Toplantı’na katıldı.

Burada bir konuşma yapan İçişleri Bakanı İdris Naim Şehin, çok ağır ve derin krizlerden başarıyla çıktıklarını söyleyerek, " Bugün Türkiye için hiçbir hedef ulaşılmaz değil. Hiçbir hedef hayal de değil. Başarı, başarıya inananların. Hayalleri olmayanın, hedefi de olmaz. Çok değil, 9 yıl öncesine kadar bu ülke çok ağır, derin krizler, sıkıntılar ve bunalımlar yaşadı. Bizler çok çetin ve meşakatli olan bu süreçten çıkmayı birlikte başardık değerli genç kardeşlerim" diye konuştu.

‘DEMOKRATİK ANAYASA’YI HEP BERABER YAPMIŞ OLALIM’
Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yılı olan 2023 yılında hedeflerinin olduğunu dile getiren İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, şöyle devam etti:

"Bu hedefin gerçekleşmesi, gençlerimizin ve ülkemizin geleceğini farklı bir şekilde kuracaktır. Türkiye bu hedefi birlik ve beraberlik içinde, kardeşlik içinde, el ele vererek omuz omuza yürüyerek inşallah gerçekleştirecektir. Gençler bu hedef şüphesiz sizlerle daha emin bir şekilde gerçekleşecektir, daha doğru bir şekilde gerçekleşecektir. Türkiye’nin geleceğini kuşkusuz öncelikle ve doğru bir şekilde sizler belirleyeceksiniz. Biz diyoruz ki 11 yıl sonrasında 2023 yılına geldiğimizde çağdaş, demokratik ve çoğulcu bir anayasayı hep beraber yapmış olalım."

Bakan Şahin, Kültür Sanat Merkezi’ndeki toplantının ardından, Ordu’daki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle biraraya geldi. Basına kapalı gerçekleştirilen toplantının ardından Bakan Şahin, havayoluyla Ankara ’ya dönmek için Trabzon’a gitti.(aa)