AK Parti seçim beyannamesinde 'Kutsal Kavga'

AK Parti seçim beyannamesinde 'Kutsal Kavga'
AK Parti seçim beyannamesinde 'Kutsal Kavga'
Haziran ayında yapılacak seçimler öncesinde hazırlanan AKP'nin seçim beyannamesinde 'islamofobi'ye karşı mücadele çerçevesinde bir "Kutsal Kavga" maddesinin olacağı belirtiliyor.

RADİKAL – Hafta sonu Afyonkarahisar’da bir araya gelen AKP kurmayları, haziran seçimleri için hazırlıklara başlamıştı. Burada ortaya çıkmaya başlayan seçim stratejisine ilişkin ayrıntıları bugünkü köşesine aktaran Yeni Şafak gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, ilginç bir detay aktardı.

AKP’nin seçim beyannamesinde “Kutsal Kavga” adıyla anılan bir bölüm olduğunu belirten Selvi, “Birilerinin İslamofobi ile yetinmeyip, bunu İslam düşmanlığına dönüştürmek istedikleri bir dönemde AK Parti bu seçimlerde bir, ‘Medeniyet mücadelesi’ ile ortaya çıkacak” diye yazdı.

Abdülkadir Selvi’nin bugünkü yazısında ilgili bölüm şöyle:

AK Parti kurmayları hafta sonu Afyon’da çok önemli bir çalışma yaptı. Başbakan Davutoğlu’nun da bir bölümüne iştirak ettiği toplantı, 7 Haziran seçimlerine yönelik yapılan ilk çalışma olması açısından önemliydi.

AK Parti’nin üçayaklı stratejisinde şunlar yer alıyor:

1- Yeni ve özgür bir Anayasa

2-Ekonomik dönüşüm

3-Mega projeler.

Üçüncü ayak iki bölümden oluşuyor.

A-Çılgın projeler

B-Sosyal projeler

Sadece bunlar olmayacak elbette ki, Başbakan Davutoğlu’nun entelektüel kimliğine çok oturan bir proje var. Buna seçim beyannamesinin sürprizi de diyebiliriz.

“Kutsal mücadele” ya da “Kutsal kavga”

Birilerinin İslamofobi ile yetinmeyip, bunu İslam düşmanlığına dönüştürmek istedikleri bir dönemde AK Parti bu seçimlerde bir, ”Medeniyet mücadelesi” ile ortaya çıkacak.

AK Parti iktidarı şimdiye kadar İslamofobi ile mücadele için batı dünyasıyla birlikte ”Medeniyetler İttifakı” projesinde yer almış bir parti. Hatta bundan dolayı ulusalcı kesimler tarafından “BOP Eş Başkanlığı” gibi haksız ithamlara maruz kaldı. Paris katliamını fırsat bilerek Avrupa ’nın 11 Eylül’ünü inşa etmek isteyenlere inat, Paris yürüyüşünde en ön saflarda yer almış bir ülkeyiz.

Ancak İslam düşmanlığı dalgasını kabartmaya kalkışanlara karşı bir medeniyet projesi ile çıkmak en çok ülkemize yakışır.

AK Parti’nin seçim beyannamesinin bir bölümü, ”Kutsal mücadele”ye ayrılacak. Yeni bir medeniyet inşası olarak sunulacak.

AK Parti bu seçimlerde sadece Türk halkına değil aynı zamanda İslam dünyasına da seslenecek diyebiliriz.

YAZININ TAMAMI


  http://www.radikal.com.tr/128562012856205

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İtham mı? - user881140

  "BOP Eş Başkanlığı? gibi haksız ithamlara maruz kaldı." RTE çıkıp kendisi söyledi ABD'nin BOP projesinin eş başkanı olduğunu, Diyarbakır'ın bu projede merkez olduğunu...

  BOP? - Training Specialist

  Tv'ler de Genişletilmiş Ortadoğu Projesinin eşbaşkanıyım diyen ben miydim? Her zamanki gibi insaların aklıyla ve inançlarıyla alay ediyorlar!

  Kutsalcılık - Selimserincan

  Bu güne kadar her menfaatlerine yarayan şeylere "kutsal" süs vererek halka sundular. Şimdi de "Kutsal kavga"...Hayır efendim. Bu başkanlık kavgası. "Padişahım çok yaşa" dönemlerini tekrar getirmek isteyenlerin kavgası. El-etek öpmek isteyenler bunlara oy versin.

  KİME ÖZGÜR ANAYASA! - user564606

  Özgür anayasa demek adaletten kaçmak mı? Yoksa yargıyı mıncıklamak mı?

  KAVGANIN KUTSALI OLMAZ! - user564606

  Kavga kavgadır. İnsan olana kavga yakışmaz. Kutsal kavga diye bir şey olmamalı.