Ak Parti seçim otobüsüne silahlı saldırı!

Ak Parti seçim otobüsüne silahlı saldırı!
Ak Parti seçim otobüsüne silahlı saldırı!
Batman'ın Gültepe Mahallesi'nden geçen Ak Parti seçim otobüsüne, silahla ateş açıldı.

RADİKAL - Saldırıda can kaybı ve yaralanma olmazken, otobüsün camları hasar gördü. Ak Parti İl Başkanı Diyaettin Uçar, "Bu saldırılar bizi yıldırmayacak" dedi.

Çarşamba günü Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun miting düzenleyeceği Batman'da, Ak Parti seçim otobüsüne uzak mesafeden silahla bir el ateş açıldı. Camların zarar gördüğü saldırıyla ilgili Emniyet Müdürlüğü , çevredeki mobese görüntülerini incelemeye aldı.

Öğle saatlerinde Ümit Kızılay yönetimindeki seçim otobüsü seyir halindeyken, uzaktan bir el ateş açıldığını belirten AK Parti Batman İl Başkanı Diyaettin Uçar, "Kurşun yan camlara isabet etmiş. Emniyet gerekli araştırmayı sürdürüyor. Bu saldırılar bizi yıldırmayacak. Seçim kampanyamızı sürdürmeye devam edeceğiz. Çarşamba günü saat 14.00'te Batman'da olacak Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu için miting hazırlıklarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Ak Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir ve İl Başkanı Diyaettin Uçar, saldırıya uğrayan araçta inceleme yaptı. Ak Parti seçim otobüsüne kimin, ne amaçla, hangi silahla ateş ettiği konsunda herhangi bir bilgi verilmezken, olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor. 


  http://www.radikal.com.tr/136571713657173

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yok ya - user678437

  ne malüm kendileri yapmadı, yapmadıkları bir şey değil sonuçta...böylelikle pkk bize buralarda saldırıyor havası yaratıyorlar. hani kendileri dört bir tarafta 100 küsür saldırı yaptırdılar ya hdp ye... akılları sıra biz de saldırıya uğruyoruz demek istiyorlar. ama biz yemeyiz bu numararı eyyy akepe...

  Provakasyon - user643402

  Kendileri yapmiştir. Batmanda tutunacaklari tek dallari bile kalmadi, şimdi magdur siyasetine oynayacaklar kendilerince!.

  Osmanlı oyunları - user1145226

  Bence AKP kendisi yapmıştır mağdur edebiyatı yapması için