AK Parti seçime yeni vitriniyle mi gidecek?

AK Parti seçime yeni vitriniyle mi gidecek?
AK Parti seçime yeni vitriniyle mi gidecek?
Bir yandan erken seçim çalışmalarına başlayan AK Parti, 5. Olağan kongre hazırlıkları için de düğmeye bastı. 12 Eylül'de Ankara'da gerçekleştirilecek kongre AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ilk olağan kongresi olacak.

AK Parti ’nin Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleştireceği kongrede hem vitrin değişikliğine hem de söylem değişikliğine gideceği konuşuluyor. Kulislerde 50 asil, 25 yedek üyeden oluşan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nun yarısından fazlasının değişeceği iddia ediliyor. Bunun sebebi olarak da 7 Haziran seçimlerinde yaşanan oy kaybı gösteriliyor. Faturanın bazı parti yöneticilerine kesileceği belirtiliyor. Genel Başkan Davutoğlu’nun erken seçime yenilenmiş parti vitrini ile gitmesi bekleniyor. Davutoğlu kongrede tek genel başkan adayı olarak yer alacak.

KURULLARDA GENÇLER ÖN PLANDA

AKP ’nin parti kurullarında bulunan isimlerin de gençlerden oluşacağı konuşuluyor. Parti kurulları içinde tekrar adaylık süreci işletileceği, yeni müracaatların alınacağı, eskiler de gözden geçirilerek hepsi bir değerlendirileceği belirtiliyor.