AK Parti'de saatler durdu!

AK Parti'de saatler durdu!
AK Parti'de saatler durdu!
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun cuma günü bir araya geleceği milletvekillerine saat hediye edilmesi kararından vazgeçildi.

RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu, veda eden milletvekillerine saat hediye etmekten vazgeçti. Bu kararda, 17-25 Aralık sürecine damga vuran eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın Rıza Sarraf’tan aldığı 700 bin TL’lik saatle ilgili tartışmaların yeniden alevleneceği kaygısının etkili olduğu belirtildi.
Cumhuriyet gazetesinden Emine Kaplan'ın haberine göre, yemekte, 3 dönem kuralına takıldıkları için aday olamayan 70 milletvekiline özel olarak hazırlatılan arma hediye edilecek. Başbakan Davutoğlu, bugün aday tanıtımının ardından partisinin seçim beyannemesini açıklayacak. Davutoğlu, cuma günü de 311 milletvekili ve eşlerine teşekkür için akşam yemeği verecek. Üç dönem kuralına takıldığı için aday olamayan 70, adaylık başvurusu yapmayan 9 ve liste dışında kalan 100 olmak üzere 179 milletvekiline “veda” niteliği taşıyacak yemekte, 3 dönemlik milletvekillerine özel olarak hazırlanan ay yıldızlı AKP arması hediye edilecek.

SON ANDA VAZGEÇİLDİ

Tüm milletvekillerine adlarının yazıldığı kol saati hediyesi verilmesindense vazgeçildi. Daha önceki dönemlerde milletvekillerine saat hediye edildiğini belirten AKP yöneticileri, “Bu dönem de saat ya da plaket verilmesi düşünüldü; ama saat işi düşünce aşamasında kaldı” bilgisini verdi. AKP’nin saat düşüncesinden vazgeçmesinde 17-25 Aralık sürecine damgasını vuran konular arasında yer alan eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın 700 bin TL’lik kol saatiyle ilgili tartışmaların yeniden alevleneceği kaygısının etkili olduğu belirtildi.

Çağlayan, söz konusu kol saatini Rıza Sarraf’ın yurtdışından getirdiğini, parasını Sarraf’a elden ödediğini açıklamıştı.


  http://www.radikal.com.tr/133596113359613

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Saat - user393718

  Uysa da uymasa da saat hep gündemde olacak tosuncuklar...

  Bak Bak Bak.. - user1113887

  Bütün milletvekillerine isimleriyle özel saat yaptıracak parası var bütçenin ama emekliye ikramiye verilecek dendiğinde "devletin bu kadar bütçesi yoookkk" diye kıytırıktan hesaplamalarla çıkan bakanları sözcüleri danışmanları vs var. Hala vatandaş görmüyorsa bunların gözünde zerre kadar değerleri olmadığını gerçekten yazıklar olsun. Yaptıkları her şey helaldir o halde. Emekliye, işçiye vatandaşa olmayan bütçe saraylara, milletvekillerine, KOL saatlerine olsun bravo!

  müsriflik - user1022763

  görülmüş duyulmuş şey değil, halkın parasını nerelere harcıyorlar, iyi ki vazgeçtiniz desek mi....halkın giden paraları için ne yapacaksınız peki ???, AK SARAY nızın giderlerini kim karşılıyor hala, lüks ve şatafat gözlerinizi kör etmiş resmen....