AK Parti'de Sedat Peker rahatsızlığı

AK Parti'de Sedat Peker rahatsızlığı
AK Parti'de Sedat Peker rahatsızlığı
Sedat Peker'in, 'teröre lanet' mitinginde AK Parti'yi destekleme çağrısı yapması, "Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı desteklemenin vatanseverlik olduğunu" söylemesi AK Parti üst yönetiminde rahatsızlık yarattı.

RADİKAL - Bir süredir adı, yaşanan bir çok olayda geçen Sedat Peker’in, geçen hafta Rize’de yerel bir gazetenin düzenlediği ‘teröre lanet’ mitingine katılması ve kullandığı dil, AK Parti üst yönetiminde ele alındı. Özel korumalarıyla miting alanına gelerek konuşma yapan Peker’in, AK Parti’yi destekleme çağrısı yapması, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı desteklemenin vatanseverlik olduğunu söylemesi rahatsızlık yarattı.
Hürriyet gazetesinden Nuray Babacan'ın haberine göre, Peker’in, Erdoğan’la çekilmiş fotoğrafları miting meydanında kullanması ve terör örgütünü kastederek, “Oluk oluk kan akacak” sözleri toplantıda gündeme geldi. Parti kurmayları, Peker’in AK Parti’yle organik bağı olduğu yönünde algı oluşturması, katıldığı toplantılarda AK Parti’nin ve cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın adını kullanmasının yarattığı sıkıntıları gündeme getirdiler. Peker’in partiyle herhangi bir bağı olmadığının dile getirilmesi ve bu konuda önlem alınması gerektiği vurgulandı. Peker’in benzer bir mitingi ay sonunda Kocaeli’nde de yapacağı iddiaları üzerine bunun önlenmesi konusunun da dile getirildiği ifade edildi.

BAŞBAKANIN SÖZLERİ 

Başbakan Ahmet Davutoğlu da dün NTV’deki programında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’nun da terör zirvesinde bu konuyu gündeme getirdiğini belirterek, “Bizimle hiçbir ilgisi yok. Eski bir MHP ’linin düzenlediği bir miting, AK Parti’yle hiçbir ilgisi yok, olamaz da” dedi.    

NE DEMİŞTİ?

Peker, büyük tepki çeken mitingdeki konuşmasında, “Büyük hata yapıyorlar. Hatalarını fark ettikleri zaman her şey için çok geç olacak. Adeta dünyanın şah damarları kesilmişcesine oluk oluk kanları akacak. Nehirler dolusu kanları aktıkları zaman anlayacaklar. O zaman içimizden çıkacak iyi niyetliler bize ‘merhametli’ olun diyecekler. Biz de onlara ‘bu intikam 3 yaşındaki çocuklarının yanında şehit edilen babalarının, hamile karılarının yanında şehit edilen kocalarının intikamıdır, merhamet etmeyeceğiz’ diyeceğiz. Merhamet etmeyene merhamet edilmez” demişti.

Sedat Peker hakkında inceleme başlatıldı!

Sedat Peker'den 'oluk oluk kan akacak' açıklaması

'Organize suç örgütü lideri', 'teröre lanet' mitingi yaptı!