AK Parti'de silahla yaralama istifa getirdi

AK Parti'de silahla yaralama istifa getirdi
AK Parti'de silahla yaralama istifa getirdi
İzmir'de, AK Parti Urla İlçe Başkanı Safiye Özcan, İlçe Teşkilat Başkanı Erdem Özdemir'in, eski İlçe Başkan Yardımcısı Fevzi Dermenci'yi tabancayla ayağından yaralamasının ardından istifa etti. Özcan'ın, il yönetiminin Özdemir'in partiyle ilişiğinin kesilmesini istemesi nedeniyle, "O giderse ben de giderim" diyerek rest çektiği ileri sürüldü.

RADİKAL - AK Parti Urla İlçe Başkanı Safiye Özcan, görevinden istifa etti. Özcan'ın istifasının, teşkilattan sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Erdem Özdemir'in, eski İlçe Başkan Yardımcısı Fevzi Dermenci'yi ayağından silahla yaralamasının ardından, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican'ın kendisini telefonla arayarak, Özdemir'in partiyle ilişiğinin kesilmesini istemesinden kaynaklandığı öğrenildi. İddiaya göre Özcan, "O giderse ben de giderim" diyerek, rest çekti.

AYAĞINDAN VURDU

Urla'da bir petrol istasyonunda müdürü olarak çalışan Erdem Özdemir, Urla'da restoran işleten eski İlçe Başkan Yardımcısı Fevzi Dermenci'yi istasyona çağırarak, aynı zamanda su bayiliği de olan şirkete 10 bin liralık borcunu ödemesini istedi. İddiaya göre Özdemir, aralarında yaşanan küfürleşme üzerine Dermenci'yi sol ayak bileğinden tabancayla vurarak yaraladı. Tedavisi yapılan Dermenci, şikayetçi olurken, Özdemir, adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.Özdemir'in avukatlığını da İlçe Başkanı Safiye Özcan yaptı.
Elif DEMİRCİ/DHA