AK Parti'deki Bakanlar Kurulu ve MYK üyeleriyle toplantı sona erdi

AK Parti'deki Bakanlar Kurulu ve MYK üyeleriyle toplantı sona erdi
AK Parti'deki Bakanlar Kurulu ve MYK üyeleriyle toplantı sona erdi
AK Parti'de Suruç saldırısı sonrası olağanüstü toplanan MYK sona erdi. Toplantı sonrası yazılı açıklama yapan Ak Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, Suruç ve Adıyaman'daki terör olayları ve koalisyon görüşmeleriyle ilgili değerlendirmede bulunulduğunu kaydetti.

RADİKAL- Ak Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, partisinin MYK üyeleri ve Bakanlar kurulu üyeleriyle yapılan toplantıda, ortak hükümet kurma çalışmaları için üç parti ile ilk tur ziyaretleri ve görüşmelerle ilgili kapsamlı değerlendirme yapıldığını belirterek, "Yarın yapılacak olan Bakanlar Kurulu ile Perşembe günü gerçekleştireceğimiz MYK toplantımızda bu sunumlar genişçe değerlendirilerek, partimizin bundan sonra izleyeceği politikalar belirlenecektir" açıklamasında bulundu.
Atalay, yazılı açıklamasında, AK Parti Genel Merkezi'nde, Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında düzenlenen, MYK ve Bakanlar Kurulu üyeleri ile hükümet kurma amacıyla yapılan ziyaretlere katılan komisyon üyelerinin katıldığı toplantıya ilişkin bilgi verdi.

'TERÖR OLAYLARINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME YAPILDI'

Toplantıda, Suruç ve Adıyaman'daki terör olaylarıyla ilgili bilgilendirme yapıldığı, Genel Başkan Davutoğlu'nun da bugün gerçekleştirdiği bölge ziyaretine ilişkin bilgi verdiğini belirten Atalay, ele alınan bir diğer konunun ise ortak hükümet görüşmeleri olduğunu bildirdi.

Atalay, şunları kaydetti:
Ortak Hükümet kurma çalışmaları için üç parti ile ilk tur ziyaretleri ve görüşmelerle ilgili kapsamlı bilgiler verilmiş olup, analiz ve değerlendirmeler yapılmıştır. Yarın yapılacak olan Bakanlar Kurulu ile Perşembe günü gerçekleştireceğimiz MYK toplantımızda bu sunumlar genişçe değerlendirilerek, partimizin bundan sonra izleyeceği politikalar belirlenecektir.

(AA)