AK Parti'deki oy kaybının nedeni: Ray-Ban gözlük!

AK Parti'deki oy kaybının nedeni: Ray-Ban gözlük!
AK Parti'deki oy kaybının nedeni: Ray-Ban gözlük!
AK Parti'nin 7 Haziran'da yaşadığı oy kaybına ilişkin pek çok yorum yapılıyor. Milli Gazete yazarı Ahmet Yavuz ise partinin özellikle gençlik kollarına gönderdiğini iddia ettiği bir uyarıya dikkat çekti. Yavuz, "Çok havalı oluyor ve tepki çekiyor" gerekçesiyle bundan böyle gençlik kolları mensuplarının Ray-Ban marka güneş gözlükleri, yaka mendilleri ve rugan ayakkabılardan uzak durmalarının istendiğini yazdı.

RADİKAL - Milli Gazete yazarı Ahmet Yavuz, bugünkü yazısında AKP 'nin yenilgi sebeplerinden biri olarak "Ray-Ban" marka güneş gözlüklerini gördüğünü belirterek, gençlik kollarına bir yazı gönderildiğini ve “Çok havalı oluyor ve tepki çekiyor” gerekçesiyle bundan böyle gençlik kolları mensuplarının güneş gözlükleri, yaka mendilleri ve rugan ayakkabıdan uzak durmalarının istendiğini yazdı.

Milli Gazete yazarı Ahmet Yavuz'un yazısının ilgili kısmı şöyle:

"Önceki üç genel seçimde oylarını sürekli artıran AK Parti , bu seçimde 9 puan birden kaybetti. Birinci parti olarak çıksa da herkes, bu yenilginin faturasını kesecek nedenler aradı. Kimisi “kibir” dedi, kimisi “yolsuzluk” kimisi dejenerasyon, kimisi “saray.”

7 haziran seçimlerinden bu yana yenilgiyi fatura edecek adres arayan AK Parti’de nihayet suçlu bulundu; Ray-Ban!

Şaka değil gerçekten böyle.

Hatta sağlam bir kaynaktan öğrendiğimize göre partinin illerdeki bütün gençlik kolları başkanlıklarına “ivedi” bir yazı gönderildi. Gönderilen yazıda, “Çok havalı oluyor ve tepki çekiyor” gerekçesiyle bundan böyle gençlik kolları mensuplarının güneş gözlükleri, yaka mendilleri, ve rugan ayakkabıdan uzak durmaları istendi. Hatta yerli yersiz kravat kullanmak dahil.

Vaktiyle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de, partisinin marjinal kalmasını, yükselişe geçemeyip Meclis’e girememesini ülküdaşlarının kullandıkları üç nesnede bulmuştu: Beyaz çorap, yumurta topuk ve elde tespih! Bahçeli, tabanını büyük oranda dönüştürmeyi başarıp Milliyetçi Hareketi Meclis’e sokmayı başardı. Bakalım Ak Parti de, Ray ban, mendil ve rugan ayakkabı önlemiyle yeniden başarıyı yakalayabilecek mi?"