AK Parti'den aday olmak için kaç para ödenecek?

AK Parti'den aday olmak için kaç para ödenecek?
AK Parti'den aday olmak için kaç para ödenecek?
AK Parti sözcüsü Beşir Atalay bugün düzenlediği basın toplantısında milletvekilliği adaylığı ve Bank Asya konusunda açıklamalar yaptı.

RADİKAL - AK Parti sözcüsü Beşir Atalay basın mensuplarına açıklamalarda bulunuyor. İşte Atalay’ın açıklamalarından satır başları:

Ak Parti olarak tüm seçim çevrelerinde seçime iştirak edeceğiz. Parti adaylarının tespit ve sıralamasında merkez yoklamasını esas aldık. Aday adaylık başvurusu 11 Şubat 2015’te başlayacak 20 Şubat’ta bitecek. Bu başvurular genel merkez ya da il teşkilatlarına yapılabilir. Biz daha önce bir ilke kararı aldık. Son kongrede teşkilatlarımızda yöneticiliğe aday olan ve seçilen kişiler için aday adaylık söz konusu olmayacak.

İli ilçe başkanlığı, kadın kolları gibi görevlere aday olup seçilenler aday olamayacak. İstifa etseler dahi aday yapılmayacaklar. Bunu daha önce açıklamıştık. Teşkilat mensubu arkadaşlarımız aday adayı olmak iç.in hiç istifa etmesinler. Belediye başkanlarımız belediye ve il genel meclisi üyelerimiz de aday adayı olmak için istifa etmesinler listeye giremeyecekler. Aday adaylarımızdan erkeklerden başvuruda 5 bin lira kadın adaylardan 2 bin 500 lira alınacak. Engellilerden ise hiç özel aidat başvuruda alınmayacak.

HAKAN FİDAN’IN ADAYLIĞI İLE İLGİLİ İDDİALAR
Benim bildiğim bir konu değil. Sayın cumhurbaşkanımız ve başbakanımız paylaşmışlar. Ben doğrusu o konuda bir şey söyleyemeyeceğim.

BANK ASYA’DA YAŞANAN GELİŞMELER
Bu geniş bir konu. Ekonomiden sorumlu arkadaşlarımız daha geniş açıklayabilir. Türkiye ’de bankacılık sistemine çok ciddi bir denetim getirildi bizim dönemimizde. Kriz yıllarında çok sayıda bankanın batması vatandaşların mağdur olması ve ekonomiyle ilgili büyük bir çöküntüydü.

Ak Parti döneminde BDDK kuruldu. Bütün hepsi bankalar hem iyi yürüsün hem de vatandaş mağdur olmasın diye yapıldı. Yani orada bir risk varsa bu tür tedbirler alınır. Bank Asya konusu yeni gündemde değil. Siyasi bir etkilenmeyle olsaydı çok önceleri olurdu.
Bankaların kendi yürüyüşü değerlendirildi herhalde ve o risk aşamasına geldiği için oradaki mevduat sahiplerini korumak açısından bu yapılmıştır. Bu teknik bir konudur.


  http://www.radikal.com.tr/128629112862913

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  :) - user893612

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Türkiye'de tasarruf sahiplerinin hak ve menfaatlerini korumak, bankalar ve özel finans kurumlarının piyasa disiplini içerisinde sağlıklı, etkin ve dünya ölçeğinde rekabet edebilir bir yapıda işleyişi için uygun ortamı yaratmak bu sayede ülkenin uzun vadeli büyümesine ve istikrarına katkıda bulunmak amacıyla 31 Ağustos 2000 tarihinde kurulmuş özerk bir kurumdur.

  - user538125

  Bddk 1999 da kurulmus 2000 de faliyete girmis herseyiniz saptirma ve asilsiz asil akp doneminde insanlar bankalarin kucagina atilmis ve bankalar inanilmaz karlar elde etmistir insanlarin %88 i bankalara borclandirilmistir beşir bey

  'ak parti doneminde bddk kuruldu' - keryil

  acip bakiyoruz, bddk 2000 yilinin agustos ayinda kurulmus. basbakan kim? ecevit. ak parti nerede? daha kurulmamis. peki bir sonraki hukumet? o da ecevit'in son hukumeti zaten. yani yalan duydum da bu kadar kolay yalanlanabilirken bu kadar kuyruklu olanini da ilk kez duyuyorum. utanmasa kemal dervis'i de biz cagirdik diyecek.