AK Parti'den Pavey'e 'özür' geldi

AK Parti'den Pavey'e 'özür' geldi
AK Parti'den Pavey'e 'özür' geldi
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Şafak Pavey'e "Allah bir bacağını almış, hâlâ küfürden uyanmazsın, nedir bu inatçılık!" tweet'ini atan AKP İl Gençlik Kolları MYK Üyesi Melik Birgin'e ihraç yolu göründü.
Haber: YURDAGÜL ŞİMŞEK / Arşivi

ANKARA-  Şafak'ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'a bir mektup yazarak, AK Partili'nin görevden alınmasını istemesi ve olayın başta sosyal medya olmak üzere kamuoyunda büyük tepki çekmesi üzerine AK Partili yöneticiler harekete geçti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Birgin'in ihraç edileceğini açıkladı ve Pavey'den özür diledi.
AK Partili Hüseyin Çelik, Twitter'dan yaptığı açıklamada, " CHP İstanbul Milletvekili Sayın Şafak Pavey'e atılan bir tweet hepimizin midesini bulandırdı. Tweeti atan kişi Ak Parti Malatya Gnçlik Kolları MYK üyesi değil. Bu kişinin partimizin hiçbir kurulunda bir görevi ve üyeliği mevcut değildir.Sadece sıradan bir parti üyesidir.İlgili arkadaşlarımızla görüştük, üyelikten de ihraç edilecektir. Kişinin konumu ne olursa olsun, yapılan şey, densizce ve terbiyesizcedir. Adı geçen şahıs, umarım ki Sayın Pavey'den bizzat özür diler.Ancak kişi, bir Ak Parti üyesi olduğu için ben Sayın Pavey'den özür diliyorum" dedi. Bazı AK Parti'li milletvekilleri de Twitter'dan CHP'li Pavey'e yönelik bu hareketi kınadı. AK Parti İstanbul Milletvekili Nimet Baş, "Milletvekili Safak Pavey'e yapılan ayrımcı veinsanlıktan uzak sözleri kınıyorum" diye yazdı.