AK Partili Burhan Kuzu: Ses kayıtları doğru olsa bile...

AK Partili Burhan Kuzu: Ses kayıtları doğru olsa bile...
AK Partili Burhan Kuzu: Ses kayıtları doğru olsa bile...
AK Parti Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtları ile ilgili Twitter'de açıklamalarda bulundu.

Radikal.com.tr -  Kuzu dün akşamki tweet'inde "Halkın arasındayım;İnanın bu uydurma kaset ve ses kayıtlarına doğru olsa bile inanan yok. Millet bu iktidardan memnun. Enerjinizi başka yere. Kasetlerin muhtevasını bırakın Mahkemeler değerlendirsin. Kesin karar olmadıkça masumiyet esastır ve herkes suçsuz sayılır. Ben buna hep uydum" dedi.

Burhan Kuzu daha sonraki tweet'inde ise "Uydurma kaset ve ses kayıtlarına doğru olsa bile inanan yok" ifadesine açıklık getirerek sözlerinin çarpıtıldığını ileri sürdü. Kuzu "Servis edilen kasetler doğru olsa bile millet inanmıyor" sözümü hemen çarpıtdılar. Bu, vatandaşın bu muhalefete inanmadığını anlatmak içindir" diye yazdı.

Kuzu "Kasetler konusunda kimse kendini Hakim yerine koyarak bu dinlemelere kesin delil niteliği kazandıramaz.Aksi davranış şüpheyi üzerine çek. Varsa kimsenin hatasını kapatmak gibi bir niyetim asla olamaz.Tüm gayretim kim olursa olsun ısbatsız ve delilsiz linç edilmesine karşı olmak" dedi.

Kılıçdaroğlu, grup toplantısında ne dinletti?
 

Sosyal medyada 'kayıtlar montaj mı' tartışması

Baykal'dan Erdoğan'a 'kaset' yanıtı