AK Partili Şahin: 7 Haziran benzeri bir sonuç çıkarsa yeniden seçim konuşulacak

AK Partili Şahin: 7 Haziran benzeri bir sonuç çıkarsa yeniden seçim konuşulacak
AK Partili Şahin: 7 Haziran benzeri bir sonuç çıkarsa yeniden seçim konuşulacak
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin; "Eğer sandıktan 7 Haziran sonuçlarına benzer bir sonuç çıkarsa korkarım yeniden seçim konuşulmaya başlanacak" dedi.

RADİKAL - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili adayı Mehmet Ali Şahin, seçim çalışmaları kapsamında 100'üncü Yıl Mahallesi'nde partisinin İl Başkanlığı'nca düzenlenen 'AK Yürüyüş' programına katıldı.

Elinde mikrofonla seçmenlerden oy isteyen Şahin'e, Türk futbolunun efsane isimlerinden Tanju Çolak da yanında yürüyerek destek verdi. Yürüyüş sonunda partililere hitaben konuşan Şahin, AK Parti 'nin yeniden 4'üncü kez tek başına iktidarı yakalamaya ihtiyacı olduğunu söyledi. Şu anda başka bir partinin tek başına iktidarı yakalama şansının mümkün olmadığını ifade eden Şahin, şöyle dedi:

"Dolayısıyla 1 Kasım'dan sonra yeni maceralara Türkiye 'nin, Türk ekonomisinin artık tahammülü yok. Artık milletimiz 'sandık' ve 'seçim' demiyor. Geçtiğimiz yıl 2 seçim, bu yıl da 2 seçim yapıyoruz. Eğer sandıktan 7 Haziran sonuçlarına benzer bir sonuç çıkarsa korkarım yeniden seçim konuşulmaya başlanacak. Seçim konuşuldukça Türkiye'de gelişme de, kalkınma da istendiği hızda olmaz. O bakımdan artık milletimiz 'seçim değil geçim istiyoruz' diyor. Türkiye'yi 2019'a taşıyacak, 2023'e istikrarla taşıyacak güçlü bir iktidar olsun iş başında. Kendi içinde uyumlu bir iktidar olsun istiyorsunuz. Bir takım partilerin bir araya gelerek kendi içlerinde 'geçim' sorunu yaşayacağı bir hükümetle Türkiye'nin 'geçim' sorununu çözemezsiniz arkadaş. 'Geçim' sorunu yaşayan iktidarlarla milletin 'geçim' sorunu çözülmez. O nedenle 1 Kasım'da sandıktan tek başına iktidar çıkmalıdır."
DHA-Bülent DİKTEPE


  http://www.radikal.com.tr/146016214601621

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yok öyle bir şey. - user1124507

  Siz kazanana kadar seçim mi olacak? Ya da yok olana kadar? Sizin yok olmanıza itirazım yok da ülke ne olacak bu arada, ne hale gelecek? Adam olup koalisyonu kuracaksınız. Sultanınız da susup oturacak. Susamıyorsa artık o da mı İtalya'ya doktoraya gider, cumhurbaşkanlığını bırakır tekrar partisinin başına mı geçer, kendi bileceği iştir. Ama kendi çıkarları için koalisyonu engellemeye kimsenin, en başta da sultanınızın hiçbir hakkı yok. Siz AKP'liler de ne tiplermişsiniz, hiç kendi aklınız yok herhalde, şeyh ne derse o.