AK Partili vekil: Kılıçdaroğlu da bize hayran ama söyleyemiyor

AK Partili vekil: Kılıçdaroğlu da bize hayran ama söyleyemiyor
AK Partili vekil: Kılıçdaroğlu da bize hayran ama söyleyemiyor
2011 seçimleri sonrası "Başbakana dokunmak bile ibadettir" sözüyle gündeme gelen Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin,Ak Parti Milletvekili Hüseyin Şahin, Obama, Putin ve Merkel'in de aralarında bulunduğu bütün dünya liderleri Cumhurbaşkanı, Başbakan ve AK Parti'yi hayranlıkla izliyor. Kılıçdaroğlu da bize hayran fakat söyleyemiyorlar" diye konuştu.

RADİKAL-Bursa’nın Yenişehir İlçesi’nde partisinin gençlik kongresinde konuşan Ak Parti Milletvekili Hüseyin Şahin, ABD Başkanı Barack Obama ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Almanya Başbakanı Angela Merkel’in de aralarında bulunduğu bütün dünya liderlerinin kendilerini ve yaptıklarını takdirle karşıladığını belirterek, "Hepsi Cumhurbaşkanı, Başbakan ve AK Parti’yi hayranlıkla izliyor" dedi. Şahin ayrıca, " Kılıçdaroğlu da, CHP de bize hayran fakat söyleyemiyorlar" ifadelerini kullandı.

Genel seçimler sonrası 20 Temmuz 2011’de Ankara’da partililerle yaptığı toplantıda "Başbakana dokunmak bile ibadettir" sözüyle gündeme gelen Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, partisinin Yenişehir İlçesi Gençlik Kolları Kongresi’ne katılarak konuşma yaptı. Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’ın Başbakan Ahmet Davutoğlu’na "AK Parti ile bizim görüşlerimiz farklı ancak sizin ülkenizde 13 yıldır yaptıklarınızı takdirle karşılıyoruz" dediğini hatırlatarak, "Tüm bunlara rağmen ana Muhalefet Partisi CHP’de, Yunanistan Başbakanı’na hayran olduklarını söylüyor. Ana muhalefet Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da, CHP de bize hayran fakat söyleyemiyorlar. Bizim Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, AK Parti’mize, ABD Başkanı Barack Obama, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Almanya Başbakanı Angela Merkel de dahil olmak üzere bütün dünya liderleri hayran. Yaptıklarımızı alkışlıyorlar. Hayranlıklarını açıkça ifade ediyorlar" dedi.


Türkiye’nin artık eski Türkiye olmadığını kaydeden Şahin, "Türkiye başkalarının önünde el pençe divan duran, IMF’den 1 milyar lira gelecek diye takla atan bir ülke değil, sadece Bursa’ya 15 milyarlık yatırım yapabilen büyük bir ülke" dedi.

Nihat BIÇAK/ BURSA/DHA