AK Partili vekilden kadına şiddete karşı ilginç teklif

AK Partili vekilden kadına şiddete karşı ilginç teklif
AK Partili vekilden kadına şiddete karşı ilginç teklif
AK Parti Isparta milletvekili Sait Yüce, kadına şiddetin çözümüyle ilgili olarak ilginç bir öneri getirdi.

RADİKAL - Aile bütünlüğünü olumsuz etkileyen unsurları ve boşanma olaylarının nedenlerini inceleyen Meclis Araştırma Komisyonu’nda uzmanların görüşlerini dinleyen AK Partili vekil Sait Yüce, şunları söyledi:

MANEVİ YASAKÇIYLA TEMİN

“Anlatılanlardan anlaşıldığı gibi hiçbir şey yüzde 100 çözüm olmuyor. Eğitim hakikaten önemli. Ama Allah’a iman ve ahirete iman hakiki manada bir kalpte yerleşse, hiçbir adam bir kadına şiddet uygulamaz. Bu yüzden değerler eğitiminin fevkalade önemli olduğunu, mutlaka bütün kurumların bu konu üzerinde durması gerektiğini, hakiki çözümün ancak manevi eğitimle, kalbe ve ruha yerleştirilecek olan manevi yasakçıyla temin edileceğini düşünüyorum.”

''İNANCI SORGULAMAK OLUR''

AK Partili Yüce’nin sözlerine tepki gösteren komisyon üyesi CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ise, “Şimdi maneviyat boyutuna, Allah’a, imana, ahirete imana hiçbirimizin çekincesi olamaz. Ama ‘ancak böyle çözülür’ demek, şiddet uygulayan insanların hepsinin inancını sorgulamak ya da şiddet uygulamayan insanlara belki olmayan inancı vermek olur. Konuyu asıl kaynağından, sorunun kaynağından çekip başka bir yere taşımak olur” dedi. (Umut Erdem/Hürriyet)


  http://www.radikal.com.tr/151010715101073

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  tamamına bakmak önemli - user1082460

  Koca kitabın bir yerini cımbızla alıp oradan yorum yapmak ne kadar vicdana uyar. Kitabın hepsini okumanızı size tavsiye ederim. Bu yapılan bence etik olarak hiç şık olmamış.

  MASAL ANLATIYOR! - user1146151

  Nisa süresi 34. ayet: "İtaatsizliklerinden (baş kaldırmalarından) korktuğunuz (kadınlara) ise (önce) nasihat ediniz. Ve (sonra da) yataklarında yalnız bırakınız. Ve (hâlâ itaat etmezlerse) onlara vurunuz. "

  BATAKLIĞI KURUTMAK ÖNEMLİ OLAN... - ibrahimi

  AK Partili Yüce?nin sözlerine tepki gösteren komisyon üyesi CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ise, ?Şimdi maneviyat boyutuna, Allah?a, imana, ahirete imana hiçbirimizin çekincesi olamaz. Ama ?ancak böyle çözülür? demek, şiddet uygulayan insanların hepsinin inancını sorgulamak ya da şiddet uygulamayan insanlara belki olmayan inancı vermek olur. Konuyu asıl kaynağından, sorunun kaynağından çekip başka bir yere taşımak olur? Konunun asıl kaynağı, sorunun da asıl kaynağı ile çakıştığını göremiyor muyuz? Bu mesele kangren olmuş bir yaramız değil mi? Meselenin partizanlıkla ilgisi olmamalı. Sait Yüce yaramıza neşter vurmuştur. Önemli olan bu neşter nasıl vurulacak? Bunu sorması gerekirdi, Sayın Candan Yüceer....