Ak Partililer seçim galibiyetini böyle kutladı

Ak Partililer seçim galibiyetini böyle kutladı
Ak Partililer seçim galibiyetini böyle kutladı
Ak Parti'nin erken seçimlerde elde ettiği başarının ardından çok sayıda Ak partili tüm ülkede sokaklara döküldü. Başta İstanbul olmak üzere Balıkesir, Uşak, Gaziantep, Antalya, Yozgat gibi çok sayıda şehirde Ak Partililer seçim başarısını büyük coşkuyla kutladı.

RADİKAL- Ak Parti'nin erken seçimlerde elde ettiği başarının ardından çok sayıda Ak partili tüm ülkede sokaklara döküldü. Başta İstanbul olmak üzere Balıkesir, Uşak, Gaziantep, Antalya, Yozgat gibi çok sayıda şehirde Ak Partililer seçim başarısını büyük coşkuyla kutladı.İSTANBUL'DA AK PARTİ'LİLER SOKAKLARA DÖKÜLDÜ

Seçim sonuçlarının belli olmasıyla birlikte, AK Parti'liler caddelerde konvoy oluşturarak sevinç turu attı.

Seçim sonuçlarının netleşmesi üzerine AK Parti'liler sokaklara döküldü. Trafikte konvoy oluşturan partililerin "Rabia" ve "bozkurt" işaretleri yapması dikkat çekti.

Ellerinde Türk Bayrakları ve parti bayrakları ile Bakırköy Meydanı'nda toplanan partililer de müzik eşliğinde halay çekti.ANKARA'DA AK PARTİ COŞKUSU
AK Parti Genel Merkezi önünde toplanan binlerce partili, resmi olmayan seçim sonuçlarına göre partilerinin tek başına iktidara gelmesinin coşkusunu yaşıyor.

Parti Genel Merkezi önünde sandıkların açılmasının ardından, toplanmaya başlayan vatandaşlar, kurulan dev boyutlu ekranlardan seçim sonuçlarını takip etti.İZMİR CUMHURİYET MEYDANI’NDA AK PARTİ KUTLAMASI
AK Parti’nin ülke genelinde seçim başarısı, milletvekili sayısını artıramadığı İzmir’de de coşkuyla kutlandı.

Ak Parti ve ay-yıldızlı bayraklarla arabalarla zafer turu atan partililer Alsancak semtindeki Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı. Meydana koşan 500’e yakın partili meşaleler yakarak, ’Tayyip burada, Feto nerede’, ’Recep Tayyip Erdoğan’, ’Ya Allah Bismillah Allah-u Ekber’, ’Şehitler ölmez vatan bölünmez’ diye sloganlar attı.

Meydana gelen partinin seçim minibüsünün hoparlöründen Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun Konya’daki seçmenlere yönelik yaptığı konuşmayı tezahürat ve tekbir sesleri eşliğinde canlı olarak dinleyen partililerde coşku doruğa çıktı. Bazı partililer, meydandaki Atatürk Heykeli’nin kaidesine tırmanarak bayraklar ile Davutoğlu’nun posterini açtı. Davutoğlu’nun konuşmasının ardından minibüs hoparlöründen AK Parti şarkıları çalındı. Bir partili, meydandaki kalabalığa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1999’da 4 aylığına hapse girip o dönem siyasi yasaklı olmasına neden olan şiiri okuttu. (AA-DHA)