AK Parti'nin yeni genel başkan yardımcıları belli oldu

AK Parti'nin yeni genel başkan yardımcıları belli oldu
AK Parti'nin yeni genel başkan yardımcıları belli oldu
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Suriye'de düşürülen Rus uçağıyla ilgili değerlendirmede bulunan Çelik, AK Parti'nin yeni genel başkan yardımcılarını da açıkladı. AK Parti'nin yeni genel başkan yardımcıları, Mehmet Doğan Kubat, Fatma Betül Kaya, Recep Akdağ, Mehdi Eker oldu.

RADİKAL - AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Suriye'de düşürülen Rus uçağıyla ilgili "Rusya bizim düşmanımız, hasımımız değildir. Düşmanca bir tavır olarak değerlendirmek konuyu gerçekten saptırmak olacaktır. Türkiye'nin angajman kurallarını uygulama konusunda tereddüdü olmayacaktır." diyen Çelik, AK Parti'nin yeni genel başkan yardımcılarını da açıkladı. 

AK Parti MYK Toplantısı sona erdi, toplantının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ömer Çelik'in konuşmasından satır başları şöyle:

"Hava sahasını ihlal eden uçağa angajman kuralları çerçevesinde müdahale etmiştir. Bu son derece tabiidir. Angajman kuralları tarafından en güçlü şekilde iletildi. Rusya bizim düşmanımız, hasımımız değildir. Düşmanca bir tavır olarak değerlendirmek konuyu gerçekten saptırmak olacaktır. Türkiye'nin angajman kurallarını uygulama konusunda tereddüdü olmayacaktır.

Biz Suriye'de bir siyasi çözüm olmasını istiyoruz. Tek başına askeri bir çözümün başarılı olmayacağını düşünüyoruz. Suriye'de hür seçimler yapılmalı. Rusya'nın müdahalesiyle Suriye'deki işler daha da karıştı.

Türkiye'nin Türkmenler konusunda tavrı nettir, ayrılmaz bir bütündür. Türkmen davasına AK Parti hükümetlerinin katkıları olmuşur. Bazı önemli noktalar Türkmenler ve Muhalifler tarafında yeniden ele geçirildi. BM'ye gerekli çağrı yaptık.Türkmenlere anlamlı ve nitelikli bir destekte bulunuyoruz. Türkmenleri hiçbir zaman yanlız bırakmayız. Türkmenlere tehdit her nereden gelirse gelsin karşısında Türkiye'yi bulacaktır."