Ak Saray'ın harcamalarını Başbakanlık karşılayacak

Ak Saray'ın harcamalarını Başbakanlık karşılayacak
Ak Saray'ın harcamalarını Başbakanlık karşılayacak
Atatürk Orman Çiftliği arazisinde "Başbakanlık Hizmet Binası" olarak yaptırılan ve Tayyip Erdoğan'ın seçilmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı'nca kullanılmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı Sarayı için 2015 yılındaki harcamalar da Başbakanlık bütçesinden yapılacak.

RADİKAL - Hürriyet gazetesinden Neşe Karanfil'in haberine göre dün Resmi Gazete’de yayınlanan 2015 yılı yatırım programında, “Başbakanlık Hizmet Binası” olarak gösterilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı için bu yıl 300 milyon lira harcama yapılacağı bilgisi yer aldı. Programa göre Başbakanlığın yürüttüğü ilk proje, Başbakanlık Hizmet binası. Başlama yılı 2012 olarak geçen Başbakanlık Hizmet Binası’nın bitiş tarihi 2015. Cumhurbaşkanlığı Sarayı olarak kullanılan binanın toplam maliyeti 1 milyar 400 milyon lira.


  ETİKETLER:

  Hürriyet

  ,

  haber

  ,

  Yatırım

  ,

  Proje

  ,

  lira

  ,

  Resmi

  ,

  hizmet

  ,

  2015

  http://www.radikal.com.tr/127338712733871

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BİLMEYEN DE CEBİNDEN KARŞILIYOR SANIR. - m.rozbilen

  Bizi bu demogojiler öldürecek. Yok saray'ın masraflarını Başbakanlık karşılayacakmış. Başbakanlık cebinden mi karşılıyor? Yoksa uzaydan falan mı geliyor paralar? Ayıp be, Allahınızı severseniz bari dalga geçmeyin. Kelime oyunları ile gerçekler ne kaybolur, ne de saptırılabilir. Hakkımızı helal etmiyoruz.