Akdoğan'dan HDP'ye tepki

Akdoğan'dan HDP'ye tepki
Akdoğan'dan HDP'ye tepki
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, terör gündemine ilişkin yaptığı açıklamalarda HDP'yi eleştirerek, "Utanmadan devleti savaş çıkarmakla suçluyorlar. Bu bir kere savaş değildir. Terörist örgütün insanları katledilmesidir" dedi.

RADİKAL - Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan bir açıklama yaparak terörle mücadeleyi değerlendirdi ve HDP'yi eleştirdi. Akdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle: 

Sayın Erdoğan’ın sözlerinin çarpıtılması ayrı bir provokasyondur. Teröriste, terör örgütüne, onun yandaşlarına laf söyleyemeyenler, terörle mücadele eden hükümeti suçlamaktadır. Bu örgüte dolaylı destek olmaktır. Terör örgütünün silahına susturucu olmak gazetecilik değildir. Örgüt ve yandaşları dökülen kanı saray tartışmalarıyla kapatamazlar. 23 sivil hayatını kaybetmiştir. Asker polis şehit edilmiştir. Ama hedef olan bu mücadeleyi yürüten aktörler olmaktadır. Bir kısım medya eli kanlı örgüte laf söyleyebilmelidir.

Terörle mücadele çok boyutlu şekilde sürecektir. Örgüt silah bırakmadığı sürece operasyonlardan geri adım atılmayacaktır. Bu mücadele hukuk içinde vatandaşımızı korumak için, onların hakkını muhafaza altına almak için yapılmaktadır.

Terörün destekçilerini de uyarıyorum. Verdikleri desteğin bedelini er veya geç ödeyeceklerdir. Yerli işbirlikçilerin büyük kısmını paralel yapı oluşturuyor. Bunu da çökerteceğiz. Bu güvenlik açığının oluşmasında paralel yapı aktif rol oynamıştır. HDP kendi celladına aşık olmuş, çözüm sürecinin düşmanlarıyla kirli işbirliğine girmiştir. HDP süreci havaya uçurmuştur.

Davul Demirtaş’ın boynunda, tokmak Kandil’in elindedir. Utanmadan devleti savaş çıkarmakla suçluyorlar. Bu bir kere savaş değildir. Terörist örgütün insanları katledilmesidir. Demirtaş anne babalar evlatlarına sarılamıyor diyor. Evet, peki kim şehit etti? Hiç yüzleri kızarmadan hâlâ devleti suçlayabiliyorlar. Sizin uzantısı olduğunuz örgüt katlediyor. Bu cinayetleri kınayamıyorsunuz. Hâlâ devleti suçluyorsunuz.

AB Bakanı Konca: Camlar kırılır, canlar ölmesin!

Bu fotoğraf tartışma yarattı

HDP heyeti Cizre yolunda durduruldu

Şereflikoçhisar'da HDP tabelası indirildi