AKP aday adayından 'Diriliş' temalı reklam

AKP aday adayından 'Diriliş' temalı reklam
AKP aday adayından 'Diriliş' temalı reklam
AKP'den Konya milletvekili aday adayı olan Osman Yavuz'un 2015 genel seçimi afişi tartışma konusu oldu. Sosyal medyada paylaşılan afişlere çok sayıda yorum yapıldı.

RADİKAL- AKP 'den 2015 genel seçimlerinde Konya Milletvekili aday adayı olan Konya Reklamcılar Derneği Başkanı Osman Yavuz'un reklam için hazırladığı 'Diriliş' temalı afişler tartışma konusu oldu. Cumhuriyet'te yer alan habere göre kendisini 'Diriliş' dizisindeki karakterlere benzeten Osman Yavuz, Konya'ya hizmet etmek istediğini söylüyor.

 

Sosyal medyada Osman Yavuz'un afişi için birçok yorum yapıldı.

 

Bunlardan bazıları Osman Yavuz'u ve afişini 'ti'ye alan yorumlar olurken, bazıları da aday adayına destek verdi. Kendisi de bir reklam ve PR şirketi sahibi olan Osman Yavuz'un dikkat çekmek için böyle bir afiş çalışması yaptırdığı iddia ediliyor. 

 

ECDADA SAYGI İÇİN...

Seçim afişi ile sosyal medyada paylaşım rekorları kıran AK Parti Konya Milletvekili aday adayı Osman Yavuz  Hürriyet'ten Aysel Alp'ye konuştu. Yavuz,  "Ecdadımıza saygıdan böyle bir kıyafetle ilan verdim. Büyük ilgi gördü. Telefonlarım susmuyor. Başımdaki börk Ertuğrul Gazi'nin de aralarında olduğu Selçuklu sultanlarının, savaşçıların taktığından. Tabii ki demokrasinin gerektirdiği şekilde normal kıyafetlerle olan fotoğraflarım da var" dedi. Yavuz, ilandaki börkü ayakkabı imalatçısı olan yeğeninin yaptığını belirterek, "Bu börk hayvan derisinden yapıldı. Üzerimdeki yelek de yine Selçuklu sultanlarının giydiği bir yelek. Ben bir reklamcıyım. Burası da Selçuklu İmparatorluğu'nun başkenti" dedi.

Yavuz, ''İlanlar için ne kadar harcadınız?'' sorusuna, "Ben bir reklamcıyım. Afişleri billboardlara asmadık. Şirketimize ait gezici, araç üstü megaborda asıldı" yanıtını verdi.Yavuz, milletvekili olması halinde TBMM'deki 548 vekilin kendisi örnek alacağını belirterek, "Milletvekili vadetmez. Proje yapmaz. Şehrin sorunlarını şehrin idarecilerinden alır, takibini yapar. Seçilmem halinde diğer vekiller benim sorunları nasıl çözdüğümü görüp beni örnek alacaklar" dedi.