AKP adayı Miroğlu: Dağda farklı gruplar var

AKP adayı Miroğlu: Dağda farklı gruplar var
AKP adayı Miroğlu: Dağda farklı gruplar var
Gazeteci-yazar Orhan Miroğlu Ağrı saldırısı sonrası çarpıcı açıklamalarda bulundu: Dağda farklı gruplar var. HDP'nin haberi olmadan seçim öncesi benzer saldırılar olabilir

RADİKAL -  AKP Mardin Milletvekili adayı Orhan Miroğlu, Ağrı'daki saldırının ardından ilginç değerlendirmelerde bulundu. Haber7'ye konuşan Ak Parti Mardin Milletvekili adayı Miroğlu, "Dağda birbirinden farklı gruplar var. Bunları zapt etmek kolay değil, HDP ve Kandil’in haberi olmadan seçim öncesi benzer saldırılar olabilir" dedi.

CHP heyeti: Çatışmada 5 değil 2 kişi öldü

İşte Miroğlu'nun sözlerinden satır başları:

'DEVLET BIRAKTI PKK YAPIYOR'

1990’lı yıllarda devlet, gerek JİTEM’e bağlı bulunan güçler, gerek köy korucuları, gerekse karakol komutanlarını kullanarak seçim öncesi iktidar partisinin lehine olabilecek eylemler bulunuyordu. Günümüzde ise devlet böyle bir politikadan tamamen vazgeçti. Devletin yerine PKK günümüzde bu tür eylemler gerçekleştirerek HDP’ye oy istiyor.

'SİLAHLA PSİKOLOJİK ÜSTÜNLÜK ÇABASI VAR'

Diyadin’deki terör saldırısıyla birlikte dağdaki PKK 7 Haziran seçimlerinden önce silahla bir psikolojik üstünlük elde ederek, seçim ortamını HDP’nin lehine çevirmek istiyor. Demokratik bir seçimde terör örgütünün silah kullanarak ovada dolaşmasını kimse kabul etmez.

'HDP SİLAH ZORUYLA BARAJI AŞAMAZ'

PKK’nın silah zoruyla vatandaşlardan silah zoruyla oy istemesiyle HDP’nin barajı aşmasını mümkün görmüyorum. Kandil ve HDP’nin bundan böyle çok farklı bir yol izlemesi gerekiyor. Silahlı gruplar seçimlerden uzak tutulmalı. Silahlarla bahar şenliğine katılmak, kırsalda HDP propagandası yapmak demokrasinin muhteviyatına aykırı olduğu gibi, siyasi iradeye ambargo koymaktan da başka bir durum değildir. Eğer siz bahar şenliğine silahla katılırsanız devletin askeri güçleri de buna müdahale eder.

'ZANA'NIN SÖYLEYECEK SÖZÜ YOK'

Ağrı’dan HDP’nin milletvekili adayı olan Leyla Zana (Ağrı) bu saldırının kendilerine zarar verdiğini bildiği için ilk gün ve sonraki gün çatışma yerine gitmedi ve seçim çalışmalarını başlatamadı. Zana HDP ve Kandil içerisinde ne olup bittiğini hepimizden iyi biliyor. Söyleyecek sözü olmadığı için meydanlara çıkmıyor.

İçişleri Bakanlığı: Vatandaşlar uyku tulumunun kenarından tuttular

'O GRUPLARI ZAPT ETMEK KOLAY DEĞİL'

Kandil samimiyse öncelikle eli silahlı PKK’lıları seçim sürecinden uzaklaştırması ve bunu Türkiye halklarına inandırması gerekiyor. Dağda birbirinden farklı gruplar var, bunları zapt etmek kolay değil. HDP ve Kandil’in haberi olmadan, seçim öncesi benzer saldırılar olabilir.

Altan Tan'dan PKK'ya çağrı

  http://www.radikal.com.tr/133547613354769

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  "Silahla psikolojik ustunluk" ??? Benmi idrak edemiyorum anlamadimki! - user1068823

  "Devletin yerine PKK günümüzde bu tür eylemler gerçekleştirerek HDP?ye oy istiyor." Ya guzel abim...mantikli bir sekilde su cumleyi acip bize bir anlat..cunku ayni seyi deyip duruyosunuz ve kafayi yedirteceksiniz bana: SIDDETI TIRMANDIRMANIN HDP'YE NASIL OY OLARAK GERI DONECEGINI YALVARIYORUM BIRINIZ MANTIKLI BIR SEKILDE ANLATSIN! Yemin ediyorum keriz yerine konmaktan psikolojim bozulucak.

  hüseyin çelik- mehmet metiner- - recaizeybek

  orhan miroğlu da mehmet metiner ve hüseyin çelik rolunu oynamaya hazır zavallım.......Ya bazen düşünüyorum hiç mi insanlık vicdan namus ar kalmamış bunlarda....Her şey apacık ortada. kimin ne olduğu niçin oraya gittiği yalanlardan belli. Olayın devlet tarafı sorumluları her biri birbirinden farklı daha sonra kendilerinden bile farklı açıklamalar yapıyorlar. daha sonra bunun gibi zavallı insanlarda yeni adaylar göze girmek için algı operasyonuna devam etmeye çalışıyor

  Miroğlunun - genco940

  Maşallahı var, zaman zaman böyle altın yumurtladığı oluyor. Tabii kehanetleride arkasından devam ediyor. Muhakeme kabiliyetine diyecek yok. Adamlar dağdan inmiş siyaset yapıyor, sana şapur supurda çağırdıklarına yarabbi şükürmü. Demedinizmi dağdan inin ovada siyaset yapın diye. Buyur ne oldu. Valşinin mazereti ortada halk üzerinde siyasi baskı kurrmasınlar diye sözüm ona önlem almış. Peki senin yaptığınla onun yaptığı arasında fark yok mu ikiside aynı kapıya çıkmazmı ? Onlar HDP için oy istiyıorlar, sende AKP için engel oluyorsun uzun lafın kısası bu.

  sayın miroğlu - user678437

  kendine yazık etmişsin başka da bir şey demiyorum.

  KOMEDI - Secret Garden

  jitem-ergenekon-işid-nusra-kaide-hüdapar hizbullah ergenekon balyoz bunlarin tumu suan akp de! cunku hepsini serbest brakan akp ninkendisidir.mirogluda bunu bilerek yalan soyluyor.cekirge hikayesi var biliyormusunuz? 1993 bingol 1 zipladi 1996 guclukonak 2 zipladi 2015 agrida zipladi ama olmadi.planiniz tutmayacak ey miroglu.ve boyle yalan dolanlarla anca kendinizi kandirirsiniz.

  ... - user757731

  Türkçesi; Ağrı'yı elimize yüzümüze bulaştırdık, bir yanaşma olarak söylüyorum, yeni provaskonlara hazır olun, Şahsında Musa Anter bir kere daha öldü.

  utancı giden kimsenin, vicdanı da gider. - mfrtky

  çektiğin çilelerin, işkencelerin, hapislerin, acıların hiç mi anlamı kalmadı. düz bir milletvekili olabilmek için ettiğin laflardan hiç mi utanmıyorsun? en çok sen bilmiyor musun AKP tezgahlarını, vicdanın nasıl el veriyor böyle bir partiye hizmet etmeye?