AKP adayının Bahçeli'nin yanına girmesiyle çıkması bir oldu!

AKP adayının Bahçeli'nin yanına girmesiyle çıkması bir oldu!
AKP adayının Bahçeli'nin yanına girmesiyle çıkması bir oldu!
AK Parti'nin Meclis Başkan adayı, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, MHP Genel Merkezi'ne, "kısa" bir ziyarette bulundu. Yılmaz'ın Bahçeli ile görüşmesi 7 dakika sürdü.

RADİKAL - AKP 'nin TBMM Başkanlığı'na aday gösterdiği İsmet Yılmaz, aday olması nedeniyle başlattığı liderler turu çerçevesinde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmek üzere saat 14.00’de parti binasına geldi. Yılmaz'ı MHP Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kalaycı karşıladı. Bahçeli’nin kabul ettiği Yılmaz’ın odaya girmesi ile çıkması neredeyse bir oldu. Tarafların oruç olması nedeniyle herhangi bir ikramın yapılmaması, destek ziyaretini kısa bir nezaket ziyaretine çevirdi. Yılmaz, 14.10 gibi genel merkezden ayrıldı.

Yılmaz'a Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay ve AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın eşlik etti.

BAYKAL'LA 50 DAKİKA GÖRÜŞTÜ

Ankara siyaseti, Salı günü yapılacak TBMM Başkanlığı seçimleri öncesinde adayların siyasi parti liderlerine yaptıkları ziyaretlerle hareketlendi. Ziyaretlerde en çok dikkat çeken nokta Bahçeli'nin başkan adaylarına görüşme için ayırdığı süre oldu. CHP 'nin adayı Deniz Baykal'la 50 dakika görüşen Bahçeli, AK Parti'nin adayı İsmet Yılmaz ile 7 dakika görüştü.

YILMAZ: DESTEK TALEP ETTİK

Yılmaz, görüşme sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Yılmaz, "25. dönem milletvekili seçimine müteakip oluşan parlamentonun yasama döneminin birinci bölümüne ilişkin Başkan adaylığı için hiçbir parti tek başına çoğunluğu sağlayıp kendi adayını seçtirme durumunda değil. Dolayısıyla, bir başka partinin desteğine ilişkin var. Birinci ve ikinci turda 367, üçüncü turda 276, dördüncü turda da 276'yı alamazsa en çok oyu alan iki tane aday tekrar başkanlık yarışına girecek. Biz, bugün MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'den randevu talep etmiştik. Sağolsun onlar da kabul ettiler. Zor dönemlerde bu ülkenin birliğine, beraberliğine, bütünlüğüne kendilerinin çok hayırlı kararlar verdiğini aziz milletimiz de görmüştür. Biz de bu Türkiye'nin döneminde uzlaşmanın, seçim sonuçları bir uzlaşmayı ortaya çıkardı. Bu uzlaşmanın olacağı bir dönemde Sayın Genel Başkan'dan destek talep ettik. O da gelişen süreç içerisinde hayırlısını ve gelişen sürecin de sonuçları ortaya çıkaracağını söyledi. Şimdiden TBMM Başkanlığı seçimleri milletimize hayırlı uğurlu olsun diyorum" ifadelerini kullandı

Yılmaz, açıklaması sonrası gazetecilerin sorularını cevaplamadı. (Selahattin Sönmez/Hürriyet)