AKP: CHP demokrasiyi zehirliyor

AKP Grup Başkanvekili İpek, CHP'li Topuz'un sözlerini 'nezaketten uzak, demokrasiyi zehirlemekle eşanlamlı' olarak niteledi.

AKP Grup Başkanvekili Haluk İpek, CHP'li Ali Topuz'un partilerine getirdiği şeriat eleştirilerini, 'nezaketten uzak, siyaseti
zayıflatan ve demokrasiyi zehirlemekle eşanlamlı' olarak niteledi.
İpek TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, CHP Grup Başkanvekili Topuz'un bugünkü basın toplantısında sarfettiği sözleri yanıtladı. Topuz'un açıklamalarının Türkiye'deki demokrasi açısından büyük talihsizlik olarak görülmesi gerektiğini savunan İpek, "CHP her türlü konuyu bir rejim sorununa dönüştürme gayretinde. Bu Türk siyaseti açısından büyük bir talihsizlik. Bu açıklaması siyaseti zayıflatmak, demokrasimizi zehirlemek
demektir" diye konuştu.

KRİZ ÜRETİM MERKEZİ

CHP'nin bir kriz üretim merkezi gibi çalışmasının son derece yanlış olduğunu
belirten İpek, CHP'nin rejim üzerinden siyaset yapma anlayışından vazgeçmesini
istedi. AKP'nin hukuk ve siyaset meşruiyetine dikkat çektiğini belirten İpek,
"AKP, hukuk ve siyaset meşruiyetine en üst düzeyde mazhar olan partidir. CHP'nin karalama politikasına dayalı bu tarzı artık iflas etmektedir" dedi.
CHP'nin tutumunun kamuoyu araştırmalarında giderek erimesinden kaynaklandığını öne süren İpek, Topuz'un Başbakan Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerinin nezaketle bağdaşmadığını da söyledi.
CHP'nin milletten ve seçim sandığından umudunu kesmesi nedeniyle, bunalım
politikasından medet umduğunu belirten İpek, bağcıyı dövme yerine üzüm yeme anlayışını önerdi.