AKP: CHP sabote ediyor

AKP Grup Başkanvekili Çelik, CHP'lilerin tepkilerine karşın, Kamu Yönetimi Yasa Tasarısını geri çekmeyeceklerini söyledi.

AKP Grup Başkanvekili Faruk Çelik, CHP'lilerin tepkilerine karşın, Kamu Yönetimi Yasa Tasarısını geri çekmeyeceklerini açıkladı.
Çelik, diğer Grup Başkanvekilleri Eyüp Fatsa,
Haluk İpek ve Sadullah Ergin ile birlikte bir basın toplantısı yaparak, CHP'lilerin Meclis'e yakışmayan davranışlar sergilendiğini öne sürdü. Çelik, Kamu Yönetimi Yasa Tasarısını görüşmek üzere toplanan İçişleri Komisyonu'nun CHP'nin üç Grup başkanvekili ve 50'ye yakın milletvekili
tarafından adeta baskına uğradığını, komisyon çalışmalarının sabote edilmesi
için her türlü davranışın sergilendiğini ifade etti. CHP'lilerin bu 'çirkin' davranışlarını halkın değerlendirmesine bıraktıklarını söyleyen Çelik, CHP'lileri bu davranışlarından dolayı kınadıklarını ve aklıselime davet ettiklerini söyledi.
Çelik, bu davranışların geçmişteki parlamentoda da görüldüğünü ve bu siyasi
anlayışın 3 Kasım'da tasfiye edildiğini ifade ederek, "CHP, bu tasfiye edilen
siyaset tortularını yeniden canlandırma peşinde. CHP gerilim yaratarak siyasi rant elde edeceğini zannediyor. CHP, Meclis'e getirdiğimiz ve getireceğimiz reform tasarılarına karşı çıkmakla milletin iradesine karşı çıkmaktadır.
CHP durmadan küçülen bir partidir ve paniğe kapılmaktadır. Milletine söyleyecekleri ve paylaşacakları kalmayanlar iflas eden tüccarlar gibi geçmişin defterlerini karıştırıyorlar."
Çelik, Kamu Yönetimi Yasa Tasarısını çekip çekmeyeceklerine ilişkin bir soruya da, "Tasarıyı geri çekmek söz konusu olamaz. Türkiye'nin beklediği, AKP'nin iktidarıyla, aylardır, yıllardır belki de daha fazla mutfak çalışmasıyla ortaya çıkmış böyle bir tasarıyı geri çekmek değil, daha hızlı yasallaşması için çaba göstermek gerekir" karşılığını verdi.