AKP: CHP'yi kapatma planı iddiası senaryo

AKP: CHP'yi kapatma planı iddiası senaryo
AKP: CHP'yi kapatma planı iddiası senaryo
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık, CHP'e kapatma davası açmak için hazırlık yapıldığı yönündeki iddiaların gerçekdışı olduğunu öne sürerek, "Kılıçdaroğlu, senaryolara alışık" yorumunda bulundu.

RADİKAL -  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun "partilerinin kapatılması için çalışmaların olduğu" yönündeki sözlerine ilişkin, "Kılıçdaroğlu, senaryolara alışık. Geçmiş dönemlerde kendisi de senaryolarla genel başkan olduğu için demek ki şimdi yeni senaryoları kendisi üretiyor. Bizim böyle bir bilgimiz yok ama kendisi neye inanıyor, kime inanıyor, hangi bilgiye, hangi trollere, hangi internetteki, sosyal medyadaki insanlara inanıyor bilemiyoruz. Bizim böyle bir bilgimiz yok" dedi.

Çalık, parti kapatılmasına dün olduğu gibi bugün de parti olarak karşı olduklarını belirterek, şunları söyledi: "Şunu söylemem gerekir ki CHP'nin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, her şeyden önce ana muhalefet partisi olmanın gereklerini yerine getirmeli. Ülke seçime gidiyor. Ana muhalefet partisi olarak iktidar olabilmenin mücadelesini vermeli ama doğdukları andan itibaren sadece tek partili dönemde iktidara gelmiş bir partinin 100 yıllık bir partinin lideri olarak 'iktidar olmazsasanız şayet istifa eder misiniz' cümlesine evet cevabını vermekten aciz. Dolayısıyla sadece kendini muhalefet olmaya adamış bir lider, kendine farklı senaryolar yazarak, çizerek, okuyarak yol bulmaya çalışabilir. Buna milletimiz inanmaz. Bunlara prim vermez. Geçmiş dönemlerde kendisi farklı senaryolarla genel başkan oldu ama 7 Haziran seçimlerinde kendi yazdığı, kendi oynadığı senaryoya milletin inanmayacağını herkes çok net bilir."
AA